0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

W tym poście omówimy funkcjonalność zaznaczania niepoprawnych wartości za pomocą sprawdzania poprawności danych.

Zdarza się, że w naszym arkuszu pojawią się nieprawidłowe dane. (Rys. nr 1 – Arkusz ocen) Chcemy zaznaczyć je „raz” – znaleźć nieprawidłowe dane i je poprawić. Nie chcemy stosować skomplikowanego formatowania warunkowego, żeby ciągle nam podświetlało nieprawidłowe dane.

Rys. nr 1 — Arkusz ocen

Mamy prosty przykład – arkusz ocen z przedmiotów w szkole. Możemy łatwo zauważyć, że zawiera błędy. Zakładamy, że oceny mogą być liczbami całkowitymi z przedziału od 2 do 6. W celu znalezienia błędów zaznaczamy nasze dane i z karty Dane wybieramy funkcjonalność Poprawność danych. (Rys. nr 2) 

Rys. nr 2 — Poprawność danych

Następnie w oknie Sprawdzanie poprawności danych wybieramy kryteria poprawności: nasze dane mają być Pełną liczbą, Minimum 2, Maksimum 6. Zatwierdzamy przyciskiem OK . (Rys. nr 3)

Rys. nr 3 — Kryteria poprawności danych

Otrzymaliśmy nasze dane, ale nic się z nimi nie stało, bo Poprawność danych nie wpływa na wartości, które już są wpisane. Natomiast gdybyśmy spróbowali teraz wpisać nieprawidłową wartość, to pojawiłby się błąd. (Rys. nr 4)

Rys. nr 4 — Błąd po wpisaniu niepoprawnych danych

Na tym etapie chcemy poprawić dane, które są nieprawidłowe. W tym celu rozwijamy sobie Poprawność danych i wybieramy polecenie Zakreśl nieprawidłowe dane. Aby wyłączyć później to zakreślenie należy wybrać opcję poniżej, czyli Wyczyść zakreślenia nieprawidłowych danych. (Rys. nr 5) 

Rys. nr 5 — Funkcjonalność Zakreśl nieprawidłowe dane

W efekcie otrzymamy nasze dane z zakreślonymi błędami. (Rys. nr 6)

Rys. nr 6 — Dane z zakreślonymi błędami

Na tym etapie pracy pozostaje nam poprawić dane w miejscach, które zostały zaznaczone na czerwono.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama