Excel składa się z wierszy i kolumn. W excelu możesz wstawiać jak i usuwać kolumny i wiersze. Jest na to kilka sposobów.
Pewne problemy mogą się pojawić, gdy chcesz dodać wiersz lub kolumn w Excelu pomiędzy już istniejące dane. Wtedy powinieneś dokładnie wiedzieć co chcesz przesuwać i gdzie umieścić dodatkową lub dodatkowe kolumny czy wiersze.
Poznaj sposoby za pomocą, których możesz w Excelu dodać dodatkowy wiersz lub kolumnę.
Excel 2010 — Wstawianie wiersza i kolumny — porada 14
Microsoft Excel służy przede wszystkim zarządzaniu danymi. Dane są bardzo ważne dla Excela. Ważne jest jak je porządkujesz.
Możesz dane porządkować samemu, ale możesz pozwolić porządkować dane Excelowi. Jednym ze sposobów na to są tabele Excela. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe korzyści przy zarządzaniu danymi np:
podczas dodawania danych na zakończenie tabeli. Zobacz o co chodzi w filmie poniżej.
Excel ma autouzupełnianie. Oznacza to, że jeśli wpisujesz do komórki Excela wartość, która jest już w innej komórce Excel może się domyślić, co chcesz wpisać i Ci to podpowiedzieć.
Niestety czasami autouzupełnianie może wprowadzić błędnie dane. Zobacz film poniżej, aby dowiedzieć się jak skorzystać w Excelu z zalet autouzupełniania i wyeliminować jego niechciane błędy.
Excel ma olbrzymie ilości kolumn i wierszy. Dokładnie 1 048 576 wierszy i 16 384 kolumn.
Dlatego czasem się zdarza, że chcesz przesunąć wiersz albo kolumnę. Jak to zrobić w Excelu?
Jest na to kilka sposobów. Poniższy film pokazuje sposoby na przesuwanie wierszy i kolumn w Excelu od najwolniejszych do najszybszych.
Dodatkowo dowiesz się z niego jaki jest skrót klawiszowy na zaznaczenie całej kolumny lub wiersza w Excelu.
Excel 2010 — Przesuwanie wierszy i kolumny — porada 11
Excel 2010 — SUMA.JEŻELI i SUMA.WARUNKÓW pamiętaj o spacjach
Excel oblicza zawsze poprawnie. Przyjmij to za fakt. Excel nie robi błędów. Excel może widzieć coś czego Ty nie jesteś w stanie dostrzec. Dlatego spacja na końcu tekstu, której człowiek nie widzi, dla Excela jest istotna, gdyż sprawia, że 2 ciągi znaków z pozoru identyczne, są różne ponieważ 1 ma spację na końcu, a drugi nie ma.
Na przykładzie funkcji SUMA.WARUNKÓW i SUMA.JEŻELI zobacz jak 1 spacja zmienia wynik w Excelu.