0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak zapisać poprawnie numer konta bankowego oraz NIP i kod pocztowy w Excelu?


Numer konta bankowego poprawnie oraz NIP i kod pocztowy — porada #78

Numer konta bankowego poprawnie oraz NIP i kod pocztowy - porada #78

Jeśli wpiszesz zwyczajnie numer kontra bankowego do komórki w Excelu, otrzymasz liczbę zapisaną w dziwny (dla większości ludzi) naukowy sposób. Żeby zapisać najprostszym rozwiązaniem jest na początku numeru kodu postawić znak pojedynczego cudzysłowa '

Da to znać Excelowi, że wszystko co nastąpi po tym znaku ma traktować jako tekst, a samego znaku ma nie wyświetlać. Co prawda numer konta bankowego będzie traktowany jako tekst i operacje matematyczne na nim będą utrudnione, ale ja nie spotkałem sytuacji by było to potrzebne, a Ty?

Z numerem NIP i kodem pocztowym sprawa jest prostsza bo przeważnie pisze się je z myślnikiem co automatycznie powoduje, że Excel traktuje jako tekst (wyrównanie do lewej).

Jeśli jednak chcesz, żeby Excel NIP i kod pocztowy traktował jako liczbę (wyrównanie do prawej) możesz to uzyskać stosując formatowanie Specjalne. Po naciśnięciu Ctrl + 1 otworzy Ci się okno formatowania komórek, gdzie w zakładce Liczby znajdziesz właśnie formatowania specjalne m.in. NIPu i kodu pocztowego. Excel sam dostawi Ci myślniki w odpowiednie miejsca i będzie traktował te wartości jako liczby (np: w pasku formuły będziesz widział samą liczbę bez myślników).

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić napisz do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo bezpośrednio. W miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Numer konta bankowego poprawnie oraz NIP i kod pocztowy — porada #78