0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

W tym poście zajmiemy się zagadnieniem szybkiego przechodzenia pomiędzy arkuszami. Standardowym sposobem jest klikanie na nazwy Arkuszów na dole strony, ale ta metoda jest uciążliwa, kiedy mamy tych arkuszy większą ilość.

Innym sposobem jest użycie skrótów klawiszowych:

Ctrl + Page Up, które pozwala na przechodzenie o jeden arkusz w lewo
Ctrl + Page Down, które pozwala na przechodzenie o jeden arkusz w prawo 

W sytuacji kiedy mamy dużo arkuszy ten sposób jest bardzo czasochłonny. Wtedy możemy użyć strzałek w lewym dolnym rogu ekranu. (Rys. nr 1) Służą one do przechodzenia między arkuszami po jednym w prawo i w lewo, ale również do przeskoczenia na koniec i początek listy arkuszy.

Rys. nr 1 — Strzałki do przechodzenia między arkuszami w Excel 2013

Innym sposobem jest kliknięcie Prawym przyciskiem myszy na strzałki z rysunku 1. Wyświetli się wtedy lista arkuszy. (Rys. nr 2)

Rys. nr 2 — Lista arkuszy

Przed Excelem 2013 wyświetli się lista do 15 arkuszy, ale wystarczy kliknąć opcję Więcej arkuszy, żeby wyświetliła się lista wszystkich arkuszy. Od Excela 2013 od razu otwiera się lista wszystkich arkuszy. (Rys. nr 3) Wybieramy arkusz, do którego chcemy przejść i zatwierdzamy, klikając przycisk OK.

Rys. nr 3 — Uaktywnianie czyli lista arkuszy

W Excelu 2016 wygląda to analogicznie, z tą różnicą że mamy tylko 2 strzałki, do przechodzenia między arkuszami o jeden w prawo lub w lewo (Rys. nr 4). Kiedy klikniemy na strzałkę prawym przyciskiem myszy, wyświetli nam się analogiczne okno z listą wszystkich arkuszy jak na rysunku 3. 

Rys. nr 4 — Strzałki do przechodzenia między arkuszami w Excel 2016

Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama