0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

W tej poradzie nauczymy się jak zmienić kolor wstążki w Excelu i rozmiar czcionki w arkuszu. Ja zmieniłem kolor na ciemnoszary, ponieważ przy takim kolorze mniej męczą mi się oczy. Takiej zmiany możemy dokonać w karcie Plik, klikając polecenie Opcje (rys. nr 1). 

rys. nr 1 — Opcje Excela

Pojawi nam się okno Opcje programu Excel. W zakładce Ogólne zmieniamy Motyw pakietu Office – w naszym przypadku na ciemnoszary (rys. nr 2). Zatwierdzamy klikając OK.

rys. nr 2 — Okno Opcji programu Excel

Możemy również zmienić Tło pakietu Office i rodzaj oraz wielkość czcionki w nowym skoroszycie. Kiedy zaakceptujemy zmiany klikając OK, zmiany nie uruchomią się od razu, należy uruchomić ponownie program Excel (rys. nr 3).

rys. nr 3 — Zmiana opcji programu Excel

W efekcie zmieni nam się czcionka na arkuszu oraz na pasku formuły (rodzaj i wielkość), natomiast nie zmieni się na wstążce.

Czytałem, że jeśli zmienimy czcionkę w systemie operacyjnym Windows to automatycznie zmieni nam się czcionka w programie Excel. Mnie ta zmiana nie zadziałała.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama