0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

W dzisiejszej poradzie zajmiemy się tematem szybkiego zwijania i rozwijania wstążki. Zdarza się, że osoba która często pracuje w Excelu nie zawsze potrzebuje, aby wstążka z poleceniami była widoczna. Możemy wstążkę ukryć ręcznie korzystając z przycisku na niej, umieszczonego w prawym dolnym rogu (rys. nr 1).

rys. nr 1 — Zwijanie wstążki

Na wstążce po jej zwinięciu pozostają widoczne tylko nazwy kart, czyli Plik, Narzędzia główne, Wstawianie itd. Kiedy chcemy aby wstążka nam się pojawiła, musimy kliknąć na którąś z nazw– rozwinie nam się wstążka. Żeby ponownie rozwinąć na stałe wstążkę musimy kliknąć pinezkę w prawym dolnym rogu Przypnij wstążkę(rys. nr 2).

rys. nr 2 — Rozwijanie wstążki

Szybszym sposobem na zwinięcie wstążki jest skorzystanie ze skrótu klawiszowego Ctrl+F1. Tego samego skrótu użyjemy jeśli chcemy rozwinąć wstążkę.

Jeśli wolimy używać myszki niż skrótów klawiszowych, wystarczy że 2 razy ‑szybko klikniemy na którąkolwiek z nazw kart. Wstążka zwinie nam się automatycznie. Analogicznie w celu rozwinięcia wstążki, musimy 2 razy szybko kliknąć na którąkolwiek z nazw przy zwiniętej wstążce.

Zwinięcie wstążki może okazać się przydatne, jeśli chcemy widzieć jednocześnie większą ilość danych. Mimo iż wstążka jest niewidoczna, cały czas mamy dostęp do jej poleceń, wystarczy że klikniemy w którąkolwiek nazwę karty i automatycznie pojawią się nam polecenia ze wstążki. Kiedy skończymy używać wybranego polecenia wstążka automatycznie się zwinie.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama