0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak znaleźć komórkę po stylu formatowania?

Znajdź i zamień komórkę po stylu formatowania — porada #188 Wykres wodospadowy z wartościami ujemnymi - porada #187

Jeśli potrzebujesz wyszukać komórek po kolorze możesz to łatwo zrobić za pomocą filtrowania danych, ale jeśli zależałoby Ci na konkretnym stylu formatowania, np: w najprostszym przykładzie szukasz pogrubionego tekstu, to możesz skorzystać z opcji znajdź, którą uruchamiasz skrótem klawiszowym Ctrl + F.

Następnie w oknie, które się otworzy musisz nacisnąć przycisk Opcje, żeby pojawiły się dodatkowe możliwości, m.in. przycisk formatowania. Po jego naciśnięciu zaznaczasz opcje formatowania jakie Cię interesują np: zielone wypełnienie i kursywa i Excel zacznie wyszukiwać. Tutaj uważaj, bo jeśli nie zaznaczysz konkretnych komórek Excel zacznie Ci przeszukiwać po wszystkim komórkach a to trwa. Na szczęście możesz anulować znajdowanie naciskając Esc.

Przy znajdowaniu komórek możesz wybrać formatowanie z komórki, ale ta opcja czasami nie działa zawsze prawidłowo (nie wiem czemu).

Jeśli możesz znaleźć komórki to możesz je też zamienić. Zarówno samo formatowanie jak i tekst/dane w komórce.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Znajdź i zamień komórkę po stylu formatowania — porada #188