0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak stworzyć własny styl formatowania komórek?


Własny styl formatowania komórek — porada #151

Własny styl formatowania komórek - porada #151

W Excelu możesz korzystać z gotowych stylów formatowania komórek, ale możesz też przygotować swoje własne, które mają miano niestandardowych w Excelu.

Najprościej to zrobić nadając już pożądane formatowanie komórce, a następnie rozwinąć listę gotowych stylów i wybrać opcję "Nowy styl komórki".

Po tym otworzy się okno, gdzie na górze możesz nadać nazwę stylu, a poniżej jest lista checkboxów, które opisują różne elementy komórki, które są formatowane. Są to np: formatowanie liczby, tekstu, czy obramowań.

Jeśli zaznaczysz dany checkbox oznacza to, że w momencie nakładania Twojego stylu na komórki te elementy zostaną podmienione, czyli np: jeśli zaznaczyłeś zielone wypełnienie, to tak zostanie wypełniony zaznaczony zakres. Jeśli jednak odznaczyłeś formatowanie liczby, to formatowanie liczby nie zmieni się, mimo tego, że komórki zostaną wypełnione. Czyli jeśli było formatowanie walutowe, to zostanie formatowanie walutowe, jeśli było procentowe, to takie zostanie, nie ulegnie ono zmiany przy nakładaniu stylu.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Własny styl formatowania komórek — porada #151