0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak obliczyć sumę sprzedaży w okresie 1 miesiąca mając tylko 1 datę w Excelu?


Sumowanie po zakresie miesiąca na podstawie 1 daty SUMA.WARUNKÓW — porada #93

Sumowanie po zakresie miesiąca na podstawie 1 daty SUMA.WARUNKÓW - porada #93

Co w sytuacji kiedy chcemy dokonać sumowania po zakresie jednego miesiąca i mamy tylko 1 komórkę, która jak zdaje się zawiera tylko nazwę miesiąca?

W tym filmie omówimy prosty przypadek, gdy wyświetlająca się nazwa miesiąca wynika z formatowania niestandardowego "mmm", a w komórce jest w rzeczywistości data.

W takiej sytuacji sytuacja jest prosta bo potrzeba tylko na podstawie tej daty (pierwszego dnia miesiąca) stworzyć warunek większe lub równe tej wartości oraz drugi warunek mówiący, że mniejsze lub równe wartości ostatniego dnia miesiąca. Do tego drugiego warunku wykorzystamy funkcję NR.SER.OST.DN.MIES

Dodatkowo jeszcze dokładamy jeszcze 1 warunek sprawdzający do naszego przykładu — kryterium sprzedawcy. Wszystkie warunki sprowadzają się do jednej formuły:

=SUMA.WARUNKÓW($D$2:$D$325;$A$2:$A$325;">="&G$1;$A$2:$A$325;"="&NR.SER.OST.DN.MIES(G$1;0);$B$2:$B$325;$F2)

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić napisz do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo bezpośrednio. W miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Sumowanie po zakresie miesiąca na podstawie 1 daty SUMA.WARUNKÓW — porada #93