0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak różne podejście do problemu może dawać różne rozwiązania?


Excel — Przez jaki obiektyw patrzysz kiedy rozwiązujesz problemy w Excelu — sztuczki #44

Dyskusja o tym, jak podchodzimy do rozwiązywania problemów w Excelu. Zależy od tego, jak widzimy problem. Wiem, że wydaje się to oczywiste, ale w tym filmie zobaczyć konkretny przykład, jak dwie osoby zobaczyłem ten sam problem zupełnie inaczej.

Zobacz rozwiązania excelisfun i circledchicken problemu jak wygenerować następny kod z kolumny wypełnionej kodami składającymi się z litery wiodącej oraz 3 następujących po niej cyfr:

      1. "Wyszukaj ostatni" — koncepcyjne podejście excelisfun wykorzystujące funkcje SZUKAJ.TEKST, WYSZUKAJ, PRAWY i TEKST z formułą tablicową.
      2. "Kolumna wypełniona 4 znakowym kodem" koncepcyjne podejście circledchicken za pomocą LEWY, PRAWY, JEŻELI, MAX i TEKST z formułą tablicową.

Mr Excel Forum post:
https://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/713666-next-customer-code.html#post3518687

P.S.

Wpis na podstawie Excel Magic Trick 1020

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Excel — Przez jaki obiektyw patrzysz kiedy rozwiązujesz problemy w Excelu — sztuczki #44