0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Drukowanie różnych obszarów na różnych stronach


Obszar wydruku i drukowanie różnych obszarów — porada #43

Podgląd wydruku

W którymś momencie zapragniesz wydrukować to co stworzyłeś w Excelu. Skrót klawiszowy Ctrl + P umożliwia Ci podgląd wydruku. Od razu też możesz dokonać podstawowych zmian. Co jeśli te podstawowe zmiany są nie wystarczające? Wtedy trzeba wejść trochę głębiej.

Podgląd wydruku

Podgląd wydruku

Obszar wydruku

Możesz np: sam zaznaczyć obszar wydruku, czyli powiedzieć, żeby drukował tylko to co znajduje się na wybranym przez Ciebie obszarze, a wszystko inne omijał. Dzięki temu możesz w arkuszu przechowywać notatki na temat swojej pracy, a jednocześnie będziesz miał czyste przedstawienie tego, co jest istotne i wymaga drukowania.

Obszar wydruku

Obszar wydruku

Kiedy zaznaczysz obszar wydruku i będziesz chciał drukować, Excel podpowie Ci, gdzie są granice obszarów drukowania, rysując odpowiednie obramowania.

Zauważyłeś liczbę mnogą przy obszarach? Tak, możesz wybrać kilka obszarów wydruku. Nawet nie sąsiadujących ze sobą. Żeby to zrobić przede wszystkim zwróć uwagę na kolejność, w której zaznaczasz obszary, bo te, które zaznaczysz jako pierwsze będą na pierwszych stronach, a te obszary, które zaznaczysz na końcu, będą na ostatnich stronach. Dzięki temu możesz wydrukować jako pierwsze obszar który jest niżej, a ten, który jest wyżej jako późniejszy (patrz wideo).

Obszary najłatwiej zaznaczyć myszką i dodatkowo trzymać klawisz Ctrl.

Możesz jeszcze zerknąć na zakładkę Widok -> Podgląd podziału strony. Zobaczysz tam obszary wydruku otoczone niebieską krawędzią wraz z przypisanymi im numerami stron, na których będą wydrukowane oraz cały pozostały obszar zaznaczony na szaro, który nie będzie drukowany.

Podgląd podziału stron

Podgląd podziału stron

Możesz tutaj od razu modyfikować obszary wydruku odpowiednio przeciągając ich krawędzie (niebieskie linie).

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Obszar wydruku i drukowanie różnych obszarów — porada #43