0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak grupować liczby w tabelach przestawnych po nierównych przedziałach?

Tabele przestawne — Grupowanie po nierównych przedziałach liczbowych — porada #197 Tabele przestawne - Grupowanie po nierównych przedziałach liczbowych - porada #197

Kiedy tworzysz tabele przestawne to możesz łatwo grupować dane liczbowe po równych przedziałach — wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na danych liczbowych w tabeli przestawnej i z menu, które się pojawi wybierzesz opcję grupuj.

Jeśli chcesz uzyskać nierówne przedziały musisz postąpić odrobinę inaczej — najpierw zaznaczasz wszystkie liczby, które mają znaleźć się w grupie (musi to być zakres ciągły), a następnie na nich klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz grupuj.
Utworzy się jedna większa grupa, a pozostałe liczby trafią do pojedynczych grup. Żeby pogrupować resztę liczb musisz postępować analogicznie, czyli znów zaznaczasz, klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję grupuj.

Po pogrupowaniu możesz zmienić nazwy grup, po prostu wpisując zamiast aktualnej nazwy swoją.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Tabele przestawne — Grupowanie po nierównych przedziałach liczbowych — porada #197