0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak szybko wstawić wartość z komórki powyżej?


Szybkie wprowadzanie wartości powyżej — porada #152

Szybkie wprowadzanie wartości powyżej - porada #152

W Excelu często chcesz jak najszybciej wprowadzać wartości. Programiści Excela przygotowali dla Ciebie kilka możliwości, które ułatwiają ten proces. Jedną z nich jest wprowadzania wartości powyżej.

Wystarczy, że w komórce jeden wiersz wyżej jest dowolna wartość, a Ty naciśniesz skrót klawiszowy Ctrl + ' Excel skopiuje wartość powyżej i przed zatwierdzeniem, da Ci jeszcze szansę na zmianę tej wartości.

Ten skrót kopiuje dowolną wartość — tekst, liczby, daty, czas, tylko musisz pamiętać o formatowaniu, bo jeśli będziesz kopiować datę to może Ci się pojawić liczba np: 41944, która odpowiada dacie 2014-11-01, więc zwróć na to uwagę.

Dla tekstu możesz jeszcze skorzystać z autouzupełniania. Gdy będziesz pisał tekst w pierwszej pustej komórce poniżej wierszy z tekstem i dojdziesz do momentu, że będzie tylko jeden ciąg tekstu, który tak się zaczyna, to Excel Ci podpowie dalszy ciąg.

Podobnie w tej samej sytuacji możesz nacisnąć skrót Alt + Strzałka w dół. Pojawi się lista wszystkich unikalnych wartości tekstowych w tej kolumnie. Niestety wartość, którą chcesz wstawić musisz wybrać ręcznie. Nie możesz do niej przeskoczyć naciskając pierwszą literę.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Szybkie wprowadzanie wartości powyżej — porada #152