0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak sortować po liście niestandardowej?


Sortowanie po liście niestandardowej, dodawanie listy niestandardowej — widzowie #36

Symbole i znaki specjalne na liście rozwijanej  - porada #108

Listą niestandardową jest chociażby lista dni tygodnia. Żeby sortować po tej liście wystarczy z karty danych wybrać opcję sortowania i jako kolejność wybrać odpowiednią listę niestandardową.

Jeśli chcesz dodać nową listę niestandardową musisz wejść w kartę Plik -> Opcje -> Zaawansowane -> zjechać na sam dół do guzika listy niestandardowe.

Następnie na liście wpisać pozycję listy niestandardowej lub proście zaimportować z arkusza Excela przez zaznaczenie odpowiedniego obszaru.

W Excelu 2010 możesz wstawić przynajmniej 255 pozycji na liście niestandardowej, ale nie mam potwierdzenia tych danych na oficjalnej stronie microsoftu, a moje własne testy wychodzą niejednoznacznie.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Sortowanie po liście niestandardowej, dodawanie listy niestandardowej — widzowie #36