0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Jak wstawić paski danych formatowania warunkowego obok wartości?


Formatowanie warunkowe — paski danych obok wartość — porada #128

Formatowanie warunkowe - paski danych obok wartość - porada #128

Formatowanie warunkowe ma bardzo dużo możliwości. Jedną z nich są paski danych.

Wystarczy, że zaznaczysz dane, dla których chcesz stworzyć paski danych. Następnie z karty Narzędzia główne rozwiniesz opcję Formatowania warunkowego i wybierzesz jeden z przykładowych stylów pasków danych.

To rozwiązanie ma jedną wadę — paski danych nachodzą na wartości w komórkach i czynią je mniej czytelnymi. Dlatego przy paskach danych jest dodatkowa możliwość, ale najpierw potrzebujemy skopiować wartości do nowej kolumny obok.

Jeśli już to zrobiłeś, to znów zaznaczasz dane, ale tylko jedną kolumnę (najlepiej wcześniejsze formatowanie warunkowe całkiem usunąć).
Znów karta Narzędzia główne — Formatowanie warunkowe — paski danych, ale tym razem nie wybierasz gotowego stylu, ale naciskasz pozycję Więcej reguł.

Otwiera się nowe okno gdzie możesz dokładniej wybrać styl i kolor pasków, ale dla nas najistotniejsze jest pole jednokrotnego wyboru (checkbox) Pokaż tylko pasek. Jeśli je zaznaczysz i zatwierdzisz Formatowanie warunkowe, to w wybranych zakresie będą widoczne tylko paski, a wartości zostaną ukryte.

Teraz masz 2 kolumny jedną z paskami danych, a drugą z wartościami liczbowymi.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Formatowanie warunkowe — paski danych obok wartość — porada #128