Temat — czyli czego chcesz się nauczyć? Czy Excel jest dla Ciebie? 
Wiesz czego potrzebujesz się dowiedzieć na temat Excela, co Ci najbardziej ułatwi Twoją pracę i uczyni ją prostszą i przyjemniejszą. Super! Powiedz mi o tym, bo wiesz co? Nie czytam w myślach (chyba nikt tego nie potrafi), a jak mi powiesz czego chcesz się nauczyć, jakie problemy rozwiązać, to będę mógł przygotować szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb lub potrzeb Twoich pracowników.

Nie wiesz dokładnie co może Ci się przydać, ale słyszałeś dużo dobrego o Excelu, że łatwo w nim:
podsumowywać dane w tabelach,
przedstawiać wizualnie dane w formie wykresów,
wykonywać powtarzające się obliczenia.
Zerknij do Menu obok. Na bazie mojego doświadczenia i pytań od ludzi, którzy pracują z Excelem opracowałem przykładowe plany szkoleniowe. Możesz znaleźć tam podpowiedź na temat tego co Ci się najbardziej przyda.

Ale nie ucz się Excela, bo to nagle stało się modne, albo dlatego, że koledzy Cię namawiają, bo da Ci to naprawdę mało korzyści.

Mi pewnie da chwilowo dodatkowe pieniądze w portfelu, ale jako niezadowolony klient będziesz dla mnie antyreklamą. Dlatego jeśli chcesz się uczyć Excela, albo masz problem, który wydaje się Ci się, że Excel łatwo rozwiąże skontaktuj się ze mną. Sprawdzimy, czy tak jest w rzeczywistości, bo nie wiem czy wiesz, ale Excel nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów obliczeniowych 😉

Miejsce – czyli gdzie się spotkamy?
To prosta sprawa. Najczęściej przebywam w Warszawie i w Kielcach, więc jeśli chodzi o te miasta i ich okolice to łatwo się dopasujemy. Jeśli chcesz, żebym dojechał w inne części Polski to też jest możliwe, tylko trzeba to odpowiednio wcześniej ustalić.

Mówimy tutaj o tzw. szkoleniu stacjonarnym, czyli ja przyjeżdżam do Ciebie, do Twojego biura lub w miejsce, które Ty wyznaczysz. Ewentualnie to ja mogę zająć się znalezieniem odpowiedniej sali.
Jest jeszcze jedna możliwość miejsca, ale tylko w opcji szkolenia indywidualnego, czyli szkolenia dla 1 osoby. Chodzi o szkolenie on-line.

Odpowiednie oprogramowanie pozwoli mi śledzić to co robisz na swoim monitorze i Ty również będziesz mógł śledź to co ja robię. Będę mógł na bieżąco koordynować Twoje działania i rozwiązywać Twoje wątpliwości. To wygodne rozwiązanie, bo ani Ty, ani ja nie musimy daleko jeździć. Wystarczy spokojne miejsce w biurze lub w domu.

Termin – czyli kiedy możemy się spotkać
Standardowo jest tydzień pracujący od poniedziałku do piątku i tego staram się trzymać, bo w weekendy więcej można zrobić z rodziną, albo pojechać na większe ciekawe szkolenie takie jak MMI czy NAC.
Jeśli jednak chcesz mieć szkolenie w weekend musisz mi wytłumaczyć dlaczego? Rozumiem, że są różne sytuacje.

Jeśli chodzi o godziny, to większość szkoleń planowana jest na 8 godzin łącznie z przerwami, więc możemy zacząć o 8, 9 lub 10. A dzień dopasować odpowiednio do naszych grafików.

Wyznaczenie terminu robi się ciekawsze przy szkoleniach indywidualnych. Przy nich czas pojedynczego spotkania jest bardziej elastyczny. Może to być cały dzień, albo tylko pojedyncza godzina, więc jeśli chcesz umówić się na 1 godzinę szkolenia o 22:00, to da się zrobić (moja córa powinna już wtedy spać 😉 ). Ale tak późne terminy to tylko przy szkoleniach on-line.

Materiały – czyli z czego będziemy się uczyć?
Co tu dużo ukrywać dostaniesz materiały w formie elektronicznej, a dokładniej plików w Excelu, bo przecież chcesz lepiej poznać ten program i szybciej się nim posługiwać (inaczej byś tego nie czytał).

Przede wszystkim dostaniesz plik z danymi, na których będę pokazywał te funkcjonalności i opcje Excela, które zdecydowałeś się poznać. Chodzi o to, żebyś robił to ze mną. Przypominaj mi tylko, żebym zwolnił, bo uczę się Excela na tyle długo, że dużo tematów stała się dla mnie oczywista i czasem za bardzo przyspieszam przy tłumaczeniu.

Ten plik będzie też miał ćwiczenia do wykonania przez Ciebie w trakcie szkolenia, bo chodzi o to, żebyś to Ty lub Twoi pracownicy nauczyli się sprawnie poruszać w Excelu, a własne doświadczenia są tu najlepsze.

Jeśli chcesz to przygotuję dla Ciebie nawet więcej ćwiczeń już na po szkoleniu. Wtedy dostaniesz problem do rozwiązania na jednym arkusz, a na drugim będzie pokazane rozwiązanie.

Spokojnie. Nawet jeśli nie zrozumiesz rozwiązania do szkoleń dołączone są konsultacje mailowe. Przez miesiąc czasu możesz mi przesyłać pytania dotyczące tematyki ze szkolenia i dodatkowych ćwiczeń. A jak napiszesz po 2 miesiącach to pewnie też Ci odpowiem 😀

Cena – czyli ile mnie to będzie kosztowało?
Dla wielu drażliwy temat, ale najpierw powinieneś zastanowić się co zyskasz? Co gdy będziesz szybciej wykonywał standardowe czynności i dzięki temu zyskasz czas na rzeczy ważniejsze i przynoszące więcej korzyści. Co gdy nauczysz się tak przygotowywać raporty i prezentować wizualnie dane, że inni ludzie błyskawicznie zrozumieją co chcesz pokazać i powiedzą „Ooo, to o to chodziło”. „Bardzo czytelna prezentacja danych”. Co gdy… Zastanów się co możesz zyskać i ile to jest dla Ciebie warte, bo chodzi o to, żebyśmy uzyskali tzw. sytuację win-win, czyli Ty zyskujesz i ja zyskuję. Jeśli nie potrafimy się tak umówić, to nie robimy interesu, a Tobie radzę szukać innego rozwiązania, albo całkiem zaniechać naukę Excela. Oszczędzisz dzięki temu swój i mój czas. Napisz jakiego szkolenia potrzebujesz najbardziej, dla ilu osób, gdzie, a przygotuję wycenę dla Ciebie. Albo prześlij mi swój numer telefonu to do Ciebie oddzwonię. Na koniec krótka historia o wartości wiedzy: 
Specjalista został poproszony o przybycie do hali produkcyjnej, gdzie zepsucie maszyny spowodowało zatrzymanie się całej linii produkcyjnej. Specjalista podszedł do niej, popatrzył, podumał stuknął trzy razy młotkiem i maszyna zaczęła działać. Potem specjalista zażyczył sobie 500 zł za wykonaną usługę. Właściciel firmy oburzony, że specjalista zażyczył sobie 500zł za 3 uderzenia młotkiem zażądał faktury, na której który miało być dokładnie opisane za co specjalista żąda takiej kwoty.   Specjalista dostarczył fakturę. Widniały na niej dwie pozycje: Uderzenie młotkiem – 5zł Wiedza gdzie trzeba uderzyć – 495zł

Potrzebujesz szkolenia z Excela?

Chcesz, żebyś Ty albo Twoim pracownicy szybciej i sprawniej
działali w Excelu?