Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Dopasowanie raty kredytowej — polecenie Szukaj wyniku — porada 352

W dzisiejszym poście zajmiemy się dopasowaniem raty kredytowej. Pokażemy jak zmieniając parametry (cenę, liczbę rat i stopę procentową) wyliczyć konkretną wartość raty kredytu. Temat ten omówimy na przykładowych danych z rysunku nr 1.

rys. nr 1 — Przykładowe dane

Możemy to policzyć za pomocą polecenia Szukaj wyniku z karty Dane — Analiza warunkowa (rys. nr 2).

rys. nr 2 — Polecenie Szukaj wyniku

Otworzy nam się okno Szukanie wyniku (rys. nr 3). Przyjmujemy, że chcemy zmienić wartość spłaty, czyli w polu Ustaw komórkę odwołujemy się do komórki z wysokością raty kredytowej (F4). W polu Wartość wpisujemy wartość raty jaką chcemy osiągnąć – wartość ta jest ujemna, ponieważ spłata kredytu wyciąga pieniądze z naszego portfela. Następnie w polu Zmieniając komórkę odwołujemy się bezwzględnie do komórki z ceną całkowitą ($F$1).

rys. nr 3 — Okno Szukanie wyniku

Zatwierdzamy parametry klikając przycisk OK i otrzymujemy cenę samochodu jaką możemy spłacić, przy wysokości raty 1500 zł.

Podsumowując przy 24 ratach w wysokości 1500 zł i stopie procentowej 1,2% możemy pożyczyć z banku 31 119 zł (rys. nr 4).

rys. nr 4 — Kwota jaką możemy spłacić przy 24 ratach po 1500 zł

Aby otworzyć okno Szukanie wyniku możemy użyć skrótu klawiszowego – musimy naciskając po sobie Alt, N, J.

W drugim przykładzie chcemy wyznaczyć ilość rat przy założeniu stopy procentowej na poziomie 1,2 %, wysokości raty 1500 zł oraz wysokości ceny – kwoty jaką chcemy pożyczyć Ustawiamy komórkę G4, następnie jej wartość w kwocie 1500 zł, Zmieniając komórkę $G$2, czyli ilość rat (rys. nr 5). 

rys. nr 5 — Okno Szukanie wyniku

Zatwierdzamy przyciskiem OK i otrzymujemy ilość rat (w zaokrągleniu 28), potrzebnych do spłaty kwoty 35000 zł, przy wysokości raty 1500 zł (rys. nr 6).

rys. nr 6 — Ilość rat do spłacenia przy założeniu długu 35000 zł i racie 1500 zł

Należy pamiętać o wpisywaniu wysokości raty na minusie, ponieważ wartość dodatnia jest niemożliwa i Excel zwróci nam błąd.

Podsumowując za pomocą polecenia Szukaj wyniku możemy sobie dopasowywać wysokość kwoty jaką możemy pożyczyć z banku przy założonej wysokości raty lub policzyć ilość rat o danej wysokości do spłaty konkretnej kwoty pożyczonej z banku.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama