Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Funkcja ZŁĄCZ.TEKSTY vs & (ampersand) która opcja jest lepsza do łączenia tekstów — porada #81

Która opcja jest lepsza funkcja ZŁĄCZ.TEKSTY czy & (ampersand)?


Funkcja ZŁĄCZ.TEKSTY vs & (ampersand) która opcja jest lepsza do łączenia tekstów porada #81

Funkcja ZŁĄCZ.TEKSTY vs & (ampersand) która opcja jest lepsza do łączenia tekstów porada #81

W Excelu masz 2 możliwości, żeby połączyć ciągi tekstowe:
— możesz wykorzystać funkcję ZŁĄCZ.TEKSTY albo handlowe "i" & (ampersand)

Obie te funkcjonalności dają ten sam efekt, czyli łączą ciągi tekstowe, ale która z nich jest lepsza? Zależy ile ciągów tekstowych chcesz połączyć i czy zależy Ci na długości formuły. 

Formuły z funkcją ZŁĄCZ.TEKSTY są trochę dłuższe, widać to przede wszystkim, gdy łączysz mniej ciągów tekstowych, np: łączenie imienia i nazwiska może wyglądać tak:

=ZŁĄCZ.TEKSTY(A2;" ";B2)
lub
=A2&" "&B2

ale łatwiej Ci wstawiać ciągi do funkcji ZŁĄCZ.TEKSTY w oknie wstawiania funkcji niż pisać te wszystkie & (ampersandy) i cudzysłowy bezpośrednio w komórce. Np taki przykład z filmu:

=ZŁĄCZ.TEKSTY(A7;"-";A6;"-";A5;"-";A4;"-";A3;"-";A2)
lub
=A7&"-"&A6&"-"&A5&"-"&A4&"-"&A3&"-"&A2

Możesz też wykorzystać funkcjonalność zamiany znaków w Excelu (Ctrl + H), żeby zamienić ; (średniki) w funkcji ZŁĄCZ.TEKSTY na & (ampersandy). Tylko pamiętaj, że Excel jeśli zaznaczysz tylko pojedynczą komórkę dokona zmian w całym arkuszu, co spowoduje błędy we wszystkich funkcjach jakie będziesz miał w tym arkuszu. Dlatego warto żebyś zaznaczył jeszcze jedną komórkę (najlepiej pustą) i wtedy zmiany będą tylko w tych zaznaczonych komórkach.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić napisz do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo bezpośrednio. W miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Funkcja ZŁĄCZ.TEKSTY vs & (ampersand) która opcja jest lepsza do łączenia tekstów porada #81