Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Funkcja DNI.360 różnica dni, miesięcy, lat pomiędzy datami — porada #199

Jak działa funkcja DNI.360?

Funkcja DNI.360 różnica dni, miesięcy, lat pomiędzy datami — porada #199 Funkcja DNI.360 różnica dni, miesięcy, lat pomiędzy datami - porada #199

Funkcja DNI.360 jest jedną z funkcji, która pozwala obliczyć liczbę dni, która minęła pomiędzy dwoma datami. Przy założeniu, że miesiąc trwa 30 dni, a tym samym rok trwa 360 dni.

Są w niej dwie metody obliczeniowe europejska prostsza, która przyjmuje, że każdy 31 miesiąca to 30 i na tej podstawie dokonuje obliczeń.

Metoda USA polega na tym, że każdy ostatni dzień miesiąca jest uznawany za 30 dzień miesiąca.

Jeśli już wybierzesz metodę to łatwo możesz na jej podstawie obliczyć ile minęło lat, miesięcy i dni

Liczbę dni jako:

=MOD(B4;30)

Liczbę miesięcy jako:

=MOD(ZAOKR.DÓŁ(B4/30;0);12)

Liczbę lat jako:

=ZAOKR.DÓŁ(B4/360;0)

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Funkcja DNI.360 różnica dni, miesięcy, lat pomiędzy datami — porada #199

Sumowanie dni, miesięcy i lat stażu pracy — widzowie #59

Jak sumować staż kumulując dni w miesiące itd?

Sumowanie dni, miesięcy i lat stażu pracy — widzowie #59 Sumowanie dni, miesięcy i lat stażu pracy - widzowie #59

Dostałem zapytanie jak sumować staż pracy, który zapisany jest jako podzielone wartości liczba lat, miesięcy i dni w poszczególnych pracach i przy założeniu, że wartości łączyć w całości, czyli np: 30 dni daje pełen miesiąc, 12 miesięcy pełen rok.

Do obliczenia dni potrzebna była suma i funkcja MOD, żeby dawać tylko wartości niepełnych miesięcy:

=MOD(SUMA(C2:C4);30)

Później trzeba było w podobny sposób obliczać miesiące, tylko tu trzeba było jeszcze obliczać ile pełnych miesięcy wyszło z dni:

=MOD(SUMA(B2:B4)+ZAOKR.DÓŁ(SUMA(C2:C4)/30;0);12)

na koniec były lata, gdzie trzeba było łączyć miesiące:

=SUMA(A2:A4)+ZAOKR.DÓŁ((SUMA(B2:B4)+ZAOKR.DÓŁ(SUMA(C2:C4)/30;0))/12;0)

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Sumowanie dni, miesięcy i lat stażu pracy — widzowie #59