Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Funkcja ZAOKR i zaokrąglanie liczb — porada 396

W tym poście poznasz wszystko, co powinieneś wiedzieć o funkcji ZAOKR (zaokrąglij) i zaokrąglaniu liczb. Zagadnienie to omówimy na podstawie przykładowych danych z rys. nr 1.

Rys. nr 1 – przykładowe dane
Rys. nr 1 – przykładowe dane

Pierwszym argumentem funkcji ZAOKR jest liczba, czyli komórka zawierająca liczbę, jaką chcemy zaokrąglić (w naszym przykładzie komórka A2). Drugim argumentem funkcji jest liczba_cyfr, czyli ilość miejsc po przecinku, do jakiej chcemy zaokrąglić liczbę (u nas 2). Zapis całej formuły powinien wyglądać następująco:

=ZAOKR(A2;2)

Po skopiowaniu formuły w dół otrzymamy zaokrąglone liczby przedstawione na rys. nr 2.

Rys. nr 2 – liczby zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku
Rys. nr 2 – liczby zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku

Zaokrąglanie działa na zasadach matematyki, czyli cyfry od 5 są zaokrąglane w górę, a poniżej 5 w dół (można powiedzieć, że kolejne cyfry są odcinane).

Teraz zajmiemy się zaokrąglaniem do licz całkowitych. Użyjemy tej samej funkcji. Pierwszy argument również się nie zmieni, natomiast w argumencie liczba_cyfr podamy ilość 0, zby uzyskać liczby całkowite. Zapis formuły będzie wyglądał następująco:

=ZAOKR(A2;2)

Po skopiowaniu formuły w dół otrzymamy liczby zaokrąglone do całkowitych (0 miejsc po przecinku) przedstawione na rys. nr 3.

Rys. nr 3 – liczby zaokrąglone do całkowitych (zero miejsc po przecinku)
Rys. nr 3 – liczby zaokrąglone do całkowitych (zero miejsc po przecinku)

Zaokrąglanie działa tutaj tak, że zwraca uwagę na jedną cyfrę – tą najbliżej interesującego nas wyniku. Np. dla liczby 45,399 otrzymamy liczbę 45, ponieważ wartość 3 jest mniejsza od 5 i zaokrągla liczbę w dół. Dla licz ujemnych zaokrąglenie odbywa się w kierunku od zera.

Ciekawostką na temat funkcji ZAOKR jest to, że może ona zaokrąglać liczby również do tysięcy. Jest to taki efekt, jakby przecinek przeskoczył w lewą stronę o trzy miejsca. Pierwszy argument funkcji ZAOKR to liczba, czyli komórka z liczbą, którą chcemy zaokrąglić (E2). W drugim argumencie (liczba_cyfr), aby uzyskać efekt zaokrąglenia do tysięcy musimy podać liczbę na minusie (przesuwamy się o trzy miejsca więc będzie to liczba ‑3). Zapis formuły powinien wyglądać następująco:

=ZAOKR(E2;-3)

Po zatwierdzeniu i skopiowaniu formuły na wiersze poniżej otrzymamy wyniki przedstawione na rys. nr 4.

Rys. nr 4 – liczby zaokrąglone do tysięcy
Rys. nr 4 – liczby zaokrąglone do tysięcy

Znowu patrzymy tylko na wcześniejszą cyfrę zaokrąglania i np. dla liczby 3499,9 otrzymamy liczbę 3000 (funkcja patrzy tylko na najbliższą cyfrę). Dla cyfry od 5 w górę liczba się zwiększa, a dla cyfr poniżej 5 dodatkowe cyfry odcinamy.

Podsumowując funkcja ZAOKR zaokrągla liczbę do wskazanej precyzji np. 2 miejsc po przecinku (grosze), do 0 miejsc po przecinku (złotówki), a nawet do ‑3 miejsc po przecinku, czyli do tysięcy. Gdy kolejna cyfra po ustalonej precyzji jest mniejsza od 5, zaokrąglenie odbywa się w dół (dodatkowe cyfry są po prostu odcinane). Gdy kolejna cyfra jest większa bądź równa 5 to zaokrąglenie odbywa się w górę. Ciekawostką jest, że liczby ujemne zaokrąglane są w kierunku od zera, czyli np. – 14,8 z precyzją do 0 miejsc po przecinku zostanie zaokrąglone w górę do – 15 (rys. nr 5).

Rys. nr 5 – podsumowanie funkcji ZAOKR
Rys. nr 5 – podsumowanie funkcji ZAOKR

Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY


Książka Mistrz Excela reklama

Zaokrągl do najbliższych 50zł dla cen lub z dokładnością do sekundy dla czasu — sztuczki #54

Jak poprawnie zaokrąglać do najbliższych 50zł i sekund?


Zaokrągl do najbliższych 50zł dla cen lub z dokładnością do sekundy dla czasu — sztuczki #54

Zobacz jak korzystać z funkcji ZAOKR.DO.WIELOKR i ZAOKR aby zaokrąglić z dokładnością do najbliższych 50 zł dla cen lub do najbliższej sekundy dla czasu.

P.S.

Wpis na podstawie Excel Magic Trick 1030

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Zaokrągl do najbliższych 50zł dla cen lub z dokładnością do sekundy dla czasu — sztuczki #54