Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel Pierwszy i ostatni dzień miesiąca za 3 miesiące porada 350

W tym poście zajmiemy się wyznaczeniem pierwszego i ostatniego dnia miesiąca za np. trzy miesiące. Temat ten omówimy na przykładowych danych z rysunku nr 1.

rys. nr 1 — Przykładowe dane

Jest to bardzo proste w Excelu, przynajmniej jeśli chodzi o wyznaczenie ostatniego dnia miesiąca. Użyjemy tutaj funkcji NR.SER.OST.DN.MIES (numer seryjny ostatniego dnia miesiąca). W funkcji tej musimy podać dwa argumenty, pierwszy to data początkowa, a drugi to ilość miesięcy, o które chcemy się przesunąć (wartość dodatnia dla przesunięcia do przodu, wartość ujemna dla przesunięcia w tył). Dla naszego przykładu formuła będzie wyglądać następująco = NR.SER.OST.DN.MIES(A2;3). Jeśli jako drugi argument wpiszemy wartość 0, to otrzymamy ostatni dzień z tego miesiąca, z którego jest data początkowa. Zatwierdzamy formułę i kopiujemy na wiersze poniżej. Otrzymamy dane z rysunku nr 2.

rys. nr 2 — Działanie funkcji
NR.SER.OST.DN.MIES

Podsumowując, w funkcji NR.SER.OST.DN.MIES możemy wyznaczyć datę ostatniego dnia miesiąca za określoną ilość miesięcy dla dodatniego drugiego argumentu tej funkcji lub dla ujemnego —  datę ostatniego dnia miesiąca kilka miesięcy wstecz. Możemy jej również użyć dla wyznaczenia daty ostatniego dnia aktualnego miesiąca, wystarczy że jako drugi argument funkcji wpiszemy wartość 0.

W celu uzyskania pierwszego dnia miesiąca za określoną ilość czasu, musimy użyć tej samej funkcji, mianowicie NR.SER.OST.DN.MIES. Załóżmy, że chcemy wyznaczyć datę pierwszego dnia miesiąca od daty 2018-07-15 za trzy miesiące. W funkcji jako drugi argument wpiszemy wartość 2 (wyznaczymy ostatni dzień miesiąca za 2 miesiące), a następnie dodamy do niej wartość 1, aby otrzymać pierwszy dzień kolejnego miesiąca (pamiętamy że daty w Excelu to liczby).

Zapis formuły będzie wyglądał następująco = NR.SER.OST.DN.MIES(A2;2)+1, zatwierdzamy formułę i otrzymujemy dane z rysunku nr 3.

rys. nr 3 — Wyznaczenie pierwszego dnia miesiąca za 3 miesiące

Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama