Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Wypełnienie kropkami jak w spisie treści — porada #370

W dzisiejszym poście nauczymy się jak wypełnić kropkami tekst (komórkę do końca lub do początku) tak jak się to często robi w spisie treści (rys. nr 1).

rys. nr 1 — tekst jak w spisie treści

Tej sztuczki nauczyłem się z warsztatu Maliny z Malinowego bloga o Excelu, który odbył się 27 lutego 2019 roku. Opis do kodu formatowania niestandardowego możemy znaleźć na stronie Microsoftu https://support.office.com/pl-pl/article/kody-format%C3%B3w-liczb-5026bbd6-04bc-48cd-bf33-80f18b4eae68

Kluczem do uzyskania efektu jak w spisie treści jest odpowiednie formatowanie liczbowe. Kropek, których tu użyliśmy faktycznie nie ma w komórce, są efektem formatowania niestandardowego.

Aby dodać kropki do naszych danych, musimy zaznaczyć odpowiednie komórki w kolumnie A, a następnie za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl+1, otworzyć okno Formatowanie komórek. Wybieramy Kategorię Niestandardowe (punkt 2 na rysunku nr 2). W polu Typ (punkt 3) chcemy wpisać tekst, a tekst w Excelu zaznaczamy małpą, więc wpiszemy @ a następnie znak * i . (* powtarza znak po niej następujący – u nas kropka).

rys. nr 2 — Formatowanie niestandardowe za tekstem

Zatwierdzamy OK i Excel automatycznie wypełni nam zaznaczone komórki do końca kropkami (rys. nr 3).

rys. nr 3 — Wynik uzupełnienia komórki kropkami z prawej strony

Nie ważne jak szeroką będzie dana kolumna, Excel do końca wypełni ją kropkami. Mnie nie podoba się że kropki zaczynają się od razu po tekście, więc w oknie Formatowania komórek w polu Typ wstawię Spację po znaku @ (rys. nr 4).

rys. nr 4 — Formatowanie niestandardowe dołożenie odstępu

Analogicznie postąpimy dla komórek obok, z tą różnicą że kropki chcemy mieć przed tekstem/liczbą. Przy użyciu skrótu klawiszowego Ctr+1 otworzymy okno Formatowania komórek , wybierzemy kategorię formatowania Niestandardowe i wpiszemy w polu Typ *. Standardowy. Zapis ten oznacza że będziemy tyle razy powtarzać kropkę przed tekstem, aż wypełni się cała komórka. Zatwierdzamy przyciskiem OK (rys. nr 5).


rys. nr 5 — Formatowanie niestandardowe przed tekstem

Otrzymamy dane z rysunku nr 6.

rys. nr 6 — Efekt końcowy

Jeśli zmniejszymy szerokość kolumny z tekstem to pokażą nam się znaki #, informujące, że mamy za małą szerokość kolumny (rys. nr 7).

rys. nr 7 — Zmiana szerokości kolumny

Podsumowując jeśli chcemy wypełnić komórkę jakimś znakiem wystarczy, że w formatowaniu niestandardowym w polu Typ wpiszemy * i znak jakim chcemy wypełnić tą komórkę.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama