Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Czyszczenie formatowania — opcja Wyczyść — porada 335

W tym poście zajmiemy się funkcjonalnością Excela polegającą na czyszczeniu formatowania – opcja Wyczyść na karcie Narzędzia główne. Polecenie to omówimy na podstawie przykładowych danych z rysunku nr 1. 

rys. nr 1 — Przykładowe dane

Standardowy sposób czyszczenia komórek, czyli Delete, usuwa zawartość komórki, ale nie czyści formatowania nałożonego na daną komórkę. Aby usunąć z danego zakresu formatowanie musimy użyć polecenia Wyczyść z karty Narzędzia główne (rys. nr 2)

rys. nr 2 — Polecenie Wyczyść

Możemy w tym poleceniu wybrać rodzaj czyszczenia w zależności czy chcemy pozbyć się wszystkiego, czy tylko formatów, bądź zawartości, komentarzy czy hiperlinków. Kiedy wybierzemy opcję Wyczyść wszystko , Excel wyczyści nam zarówno dane jak i formatowanie, komentarze oraz hiperłącza z zaznaczonego zakresu (rys. nr 3) 

rys. nr 3 — Polecenie Wyczyść wszystko

Nie zawsze chcemy wyczyścić wszystko, czasem zależy nam na pozbyciu się tylko formatowania, bo z jakichś względów były niepoprawne. Wybieramy wtedy opcję Wyczyść formaty, wtedy Excel usunie tylko formatowanie i ewentualnie krawędzie z komórek, a zostawi komentarze i hiperłącza (rys. nr 4) 

rys. nr 4 — Polecenie Wyczyść formaty

Kolejną opcją jest Wyczyść zawartość. Polecenie jest tożsame z działaniem klawisza Delete, czyli usuwa nam zawartość komórek – wartości znajdujące się w nich i hiperłącza, ale nie usuwa formatowania czy komentarzy.

Możemy również użyć polecenia Wyczyść komentarze. W tej sytuacji Excel usunie nam wyłącznie komentarze, nie ingerując w inne elementy zaznaczonego zakresu.

Kolejnym poleceniem jest Wyczyść hiperlinki. Opcja ta czyści hiperlinki podpięte pod nasze dane, ale nie usuwa tych danych. Kiedy najedziemy myszką na komórkę (po usunięciu hiperlinku), w której było hiperłącze, nie wyświetli się nam ścieżka dostępu. Inaczej będzie w sytuacji wpisanego linku, mianowicie nawet po usunięciu hiperlinku, będzie on działał. Dzieje się tak, ponieważ wpisany adres www jest prawidłowy i po wciśnięciu klawisza Enter , Excel automatycznie wstawi hiperłącze (rys. nr 5)

rys. nr 5 — Polecenie Wyczyść hiperlinki

Inaczej wygląda sprawa z poleceniem Usuń hiperłącza. Excel usunie nam hiperłącze bardziej — nazwijmy to brutalnie, zniknie nam ścieżka dostępu i nawet obramowanie (czyli formatowanie) . Hiperłącze zostanie usunięte nawet z poprawnego linku (rys. nr 6) 

rys. nr 6 — Polecenie Usuń hiperłącza

Podsumowując polecenie Wyczyść hiperlinki sprawi, że zniknie link, który prowadzi do jakiegoś innego miejsca, czy to do strony www, czy do innego arkusza bądź komórki. Natomiast polecenie Usuń hiperłącza sprawi, że znikną ścieżki dostępu jak również formatowanie zaznaczonego zakresu.

Pamiętajmy, że przycisk Delete czyści tylko zawartość komórki, nie usuwa natomiast stylu formatowania, czy komentarzy. Kiedy w wyczyszczonej komórce, wprowadzimy kolejne dane, będą one miały takie samo formatowanie jak te usunięte.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama

Excel — Wstawianie hiperłącza w komórce i w obrazie — porada 329

W tym poście zajmiemy się wstawianiem hiperłącza w komórce i w obrazie. Najczęściej chcemy wstawić hiperłącze w postaci linku do stron www. Jeśli wkleimy w komórkę adres strony www i zatwierdzimy Enterem to on automatycznie staje się hiperłączem (rys. nr 1) 

rys. nr 1 — Adres strony www jako hiperłącze

Nie zawsze chcemy, żeby potencjalny użytkownik mógł zobaczyć cały link. Chcemy ukryć pewne informacje. W tej sytuacji zaznaczamy komórkę, w której wstawiony jest link i wybieramy ze wstążki Wstawianie polecenie Link (rys. nr 2) 

rys. nr 2 — Wstawianie Linku ze wstążki Wstawianie

Możemy również użyć skrótu klawiszowego Alt + Ctrl + H. Otworzy nam się okno Edytowanie hiperłącza (rys. nr 3)

rys. nr 3 — Okno Edytowanie hiperłącza

Na rysunku nr 4 czerwoną strzałką oznaczyłem miejsce, gdzie znajduje się rzeczywisty link, a niebieską link, który będzie się wyświetlał. Nie chcemy, aby użytkownik widział szczegóły linku, wystarczy że zobaczy odwołanie do nazwy kursu, więc w miejscu o nazwie Tekst do wyświetlania, usuwamy niepotrzebną część lub nawet możemy zmienić całkowicie nazwę(rys. nr 4). Następnie zatwierdzamy klikając przycisk OK. Zmiana ta nie ma żadnego znaczenia ponieważ zmieniamy tylko to, co się wyświetla użytkownikowi, nie ingerujemy w prawdziwy link. 

rys. nr 4 — Tekst do wyświetlenia zamiast linku

Kiedy najedziemy kursorem myszki na ten link pod spodem widzimy pełną ścieżkę (rys. nr 5)

rys. nr 5 — Pełny link pod wyświetlaną nazwą

W Excelu oprócz tego, że możemy odsyłać użytkownika do stron www, to możemy też go odsyłać do Bieżącego folderu, Stron przeglądanych, bądź Niedawno używanych plików (rys. nr 6) 

rys. nr 6 — Różne możliwości odsyłania hiperłączem

Możemy również odesłać użytkownika do Miejsca w tym dokumencie, czyli np. do arkusza lub konkretnej komórki. Każde nasze działanie musimy zatwierdzić klikając przycisk OK. Kiedy najedziemy myszką na to hiperłącze, wyświetli nam się ścieżka dostępu (rys. nr 7). Kiedy klikniemy w ten link przeniesie on nas do miejsca, do którego prowadzi ścieżka. 

rys. nr 7 — Hiperłącze ukryte pod tekstem

W oknie Edytowanie hiperłącza możemy sobie utworzyć nowy dokument, do którego będzie nas odsyłać nasze hiperłącze lub nawet wysłać e‑mail. Wystarczy, że podamy e‑mail adresata, wpiszemy tytuł e‑maila i jego treść (rys. nr 8) 

rys. nr 8 — Hiperłącze do wysłania e‑maila

Po kliknięciu w takie hiperłącze, otworzy nam się Outlook.

Mamy też możliwość usunięcia łącza, jeśli przestaje być potrzebne. Opcja ta znajduje się w oknie Edytowanie hiperłącza (rys. nr 9) 

rys. nr 9 — Usuń łącze

Możemy również usunąć hiperłącze wykorzystując komendę Wyczyść, a następnie Wyczyść hiperlinki na wstążce w zakładce Narzędzia główne (rys. nr 10)

rys. nr 10 — polecenie Usuń hiperlinki

Excel daje nam również możliwość przypięcia hiperłącza do obrazka lub kształtu. Zaznaczamy obrazek, do którego chcemy przypiąć link, następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i z podręcznego menu wybieramy polecenie Link (rys. nr 11). Drugim sposobem jest użycie skrótu klawiszowego Alt + Ctrl + H

rys. nr 11 — polecenie Link w podręcznym menu

Otworzy nam się okno Wstawianie hiperłącza, w którym w miejscu Adres wpisujemy nasz link (rys. nr 12) Nie wpisujemy żadnego Tekstu do wyświetlenia, bo nam wyświetlać się będzie obraz. Na koniec zatwierdzamy przyciskiem OK

rys. nr 12 — Wstawianie hiperłącza pod obraz

Kiedy najedziemy kursorem na obrazek, wyświetli nam się ścieżka — link, który przypięliśmy (rys. nr 13)

rys. nr 13 — Link pod postacią obrazka

Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama