Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Skróty klawiszowe do menu — porada #63

Jak za pomocą skrótów klawiszowych wybrać opcje menu

Żeby dostać się do opcji menu, które nie mają przypisanych bezpośrednich skrótów, zawsze możesz dostać się przez skróty klawiszowe menu. Chodzi o to, że po naciśnięciu klawisza Alt na kartach wstążki pojawiają się litery, które informują Cię, że jeśli chcesz wybrać tą konkretną kartę naciśnij tą literę.


Skróty klawiszowe do menu — porada #63

Np:

  • Narzędzia główne — to litera G
  • Wstawianie — to litera V
Klawisze dostępu do menu wstążki

Klawisze dostępu do menu wstążki

po naciśnięciu wybranej litery (wybraniu karty) przechodzisz do niej i teraz litery pojawiają się pod opcjami karty.

Jeśli opcje ma rozwijane menu to po naciśnięciu litery się ono rozwinie, jeśli nie, to naciśnięcie klawisza spowoduje uruchomienie opcji.

Często też zobaczysz, że opcje mają 2 litery pod sobą. Spokojnie, należy je nacisnąć po sobie.
Np: dla wyrównania do środka będą to litery najpierw A, a potem P.
Kiedy wciśniesz A, będą pokazywać się tylko te opcje, w których litera A jest na pierwszym miejscu.

Opcje wymagające naciśnięcia 2 klawiszy

Opcje wymagające naciśnięcia 2 klawiszy

Pewną alternatywą jest korzystanie z klawiszy kierunkowych (strzałek) po naciśnięciu Alt. Prawo i lewo to przemieszczanie w tych kierunkach. W dół to wejście na kartę lub rozwinięcie menu opcji (możesz również nacisnąć Enter).

Bardzo podobnie działa klawisz Tab — przesuwanie do przodu w prawo, a kombinacja klawiszy Shift + Tab zapewni Ci cofanie w lewo.

Zawsze jak zajdziesz za daleko możesz się cofnąć naciskając Esc.

Dlatego jeśli przesiadasz się z Excela 2003 na Excel 2010 lub Excel 2007 to większość ciągów jakie zapamiętałeś będą Ci nadal służyć i możesz korzystać z raz zapamiętanych skrótów klawiszowych.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Skróty klawiszowe do menu — porada #63