Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Operator przecięcia i funkcja PRZESUNIĘCIE — porada #148

Jak działa operator przecięcia z funkcją PRZESUNIĘCIE?


Operator przecięcia i funkcja PRZESUNIĘCIE — porada #148

Operator przecięcia i funkcja PRZESUNIĘCIE - porada #148

W Excelu istnieje operator przecięcia, który zwraca elementy, które znajdują się na przecięciu podanych zakresów. Tym operatorem jest spacja, czyli np formuła:

=E6:E14 B13:G13

zwróci wartość z komórki E13

ale tak sztywno wpisane zakresy są nudne. Co jeśli chcesz, żeby zakresy zmieniały się w zależności od kryteriów? Pomoże nam w tym funkcja PRZESUNIĘCIE. Trzeba jej podać najpierw miejsce skąd zaczyna, a potem o ile wierszy i kolumn ma się przesunąć, a następnie jeszcze rozmiar obszaru, do którego ma się przesunąć.

Ponieważ w naszym przykładzie raz chcemy przesuwać wiersze raz kolumny, których rozmiary dokładnie znamy, to jest to proste. Jedyna wartość, która się zmienia to ilość wierszy lub kolumn, o które chcemy się przesunąć.

Wykorzystamy do tego funkcję PODAJ.POZYCJĘ, dzięki temu znajdziemy komórkę, która znajduje się na przecięciu naszych dwóch kryteriów:

=PRZESUNIĘCIE(A6;0;PODAJ.POZYCJĘ(B2;B5:G5;0);9;1) PRZESUNIĘCIE(B5;PODAJ.POZYCJĘ(B1;A6:A14;0);0;1;6)

Dzięki temu udaje nam się pobrać wartość z tabeli spełniającą 2 kryteria. Podobnie jak to widać dzięki formatowaniu warunkowym, które widać na tym wideo.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Operator przecięcia i funkcja PRZESUNIĘCIE — porada #148

Różne skróty klawiszowe — porada #65

Jakie jeszcze skróty ułatwią Ci pracę w Excelu?

Excel ma bardzo dużo skrótów klawiszowych. Dla Ciebie ważne są te, które przyspieszą Twoją pracę. Zobacz kolejną serię skrótów klawiszowych.


Różne skróty klawiszowe — porada #65

Oto kilka przydatnych różnych skrótów klawiszowych:

  • F6 — Przełącz pomiędzy arkuszem, paskiem informacyjnym a wstążką,
  • F6, Shift + F6 — Przełącz pomiędzy oknami podzielonego arkusza,
  • Ctrl + F6 — Przełącz się pomiędzy aktywnymi plikami Excela,
  • Ctrl + Shift + L — Dodaj filtry,
  • Alt + Strzałka w dół — Otwiera menu filtrów,
  • Spacja — Zaznacza lub odznacza check box ,
  • Shift + F10 — Otwiera menu dostępne po naciśnięciu prawego przycisku myszki,
  • F2 — W oknie wstawiania funkcji, przełącza się pomiędzy oknem dialogowym a arkuszem,
Różne skróty klawiszowe

Różne skróty klawiszowe

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Różne skróty klawiszowe — porada #65

Skróty klawiszowe — klawisze dostępu w oknach dialogowych — porada #64

Jak korzystać z klawiszy dostępu w oknach dialogowych?

Kiedy otworzysz opcję menu, która kończy się wielokropkiem, albo naciśniesz strzałkę w kwadraciku na wstążce, otwiera się okno dialogowe. 


Skróty klawiszowe — klawisze dostępu w oknach dialogowych — porada #64

Do opcji w nich nie ma bezpośrednich skrótów klawiszowych, ani klawiszy dostępu pokazujących się jak na wstążce. Są za to podkreślone litery, które działają niemal identycznie jak klawisze dostępu w menu wstążki.

Okno dialogowe i widoczne podkreślone klawisze dostępu

Okno dialogowe i widoczne podkreślone klawisze dostępu

Żeby je uruchomić naciskasz najczęściej Alt + daną literę i dana opcja się uruchamia.

Jeśli są to pola, w których możesz wpisać wartości liczbowe, możesz to robić bezpośrednio z klawiatury. Często też mają przy sobie guziki góra dół i wtedy przez naciskanie klawiszy kierunkowych góra dół odpowiednio zwiększasz wartość lub zmniejszasz.

Jeśli natrafisz na listę rozwijaną otwierasz ją naciskając klawisz w dół, a jeśli chcesz zaznaczyć lub odznaczyć check box naciskasz Spację.

Inne przykładowe okno dialogowe i poruszanie się po opcjach

Inne przykładowe okno dialogowe i poruszanie się po opcjach

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Skróty klawiszowe — klawisze dostępu w oknach dialogowych — porada #64