Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Obraz jako komentarz — efekt wyskakującego obrazka — porada #203

Jak ustawić wyskakujący obrazek w komentarzu?

Obraz jako komentarz — efekt wyskakującego obrazka — porada #203 Obraz jako komentarz - efekt wyskakującego obrazka - porada #203

Żeby dodać obrazek jako komentarz trzeba zacząć od dodania komentarza do komórki (skrót klawiszowy Shift + F2).

Następnie wykasować cały tekst, zaznaczyć krawędź komentarza i nacisnąć Ctrl + 1.

Następnie zakładkę Kolory i linie, rozwinąć listę Kolor i wybrać pozycję Efekty wypełnienia. Przejść na zakładkę Obraz nacisnąć przycisk Wybierz obraz i wybrać obraz, a potem już tylko zatwierdzić wybór i masz obraz jako komentarz, czyli też wyskakujący obrazek, za każdym razem jak najedziesz na komórkę.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Obraz jako komentarz — efekt wyskakującego obrazka — porada #203

Zmień kształt komentarz — porada #112

Jak zmienić kształt komentarza?


Zmień kształt komentarz — porada #112

Zmień kształt komentarz - porada #112

Żeby dodać komentarz do komórki Excela wystarczy skrót klawiszowy Shift + F2.

Później możesz zmieniać dowolnie czcionkę, a jak klikniesz na krawędź komentarza i naciśniesz Ctrl + 1, to możesz zmienić też kolor wypełnienia.

Żeby zmienić kształt komentarza w Excelu 2010 trzeba dodać do paska szybkiego uruchamiania opcję Zmień kształt. Teraz wystarczy kliknąć na krawędź komentarza i wykorzystać tą opcję.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Zmień kształt komentarz — porada #112

Komentarz za pomocą sprawdzania poprawności danych — porada #82

Jak wstawić komentarz za pomocą opcji sprawdzanie poprawności danych?


Komentarz za pomocą sprawdzania poprawności danych — porada #82

Komentarz za pomocą sprawdzania poprawności danych - porada #82

W Excelu możesz do każdej komórki dodać komentarz np: za pomocą skrótu klawiszowego Shift + F2 ale nie jest to jedyna opcja na umieszczenie komentarza w Excelu.

Załóżmy, że mamy mamy obszar, na którym jest sprawdzanie poprawności danych wyników studentów z egzaminów — można wpisać wartość całkowitą od 0 do 100. Nie widać jednak żadnej informacji o tym, że na tych komórkach jest walidacja danych, gdy są aktywne, albo najeżdżasz na nie kursorem.

Rozwiązanie mogłoby być dołożenie standardowego komentarza w Excelu. Wtedy za każdym razem kiedy najechałbyś na komórkę z komentarzem wyświetlałoby Ci się odpowiedni komunikat. Taki komentarz łatwo kopiować zwykłym Ctrl + C ; Ctrl + V

Dodatkowo możesz ustawić, żeby komentarz zawsze był widoczne (chociaż to rozwiązanie przydatne jest przy pojedynczych komentarzach to przy dużej ich ilości może stać się nieczytelne).

Ale Tobie może nie odpowiadać to, że komentarz pojawia się przy najeżdżaniu na komórkę, a chcesz, żeby był widoczny cały czas, gdy komórka jest aktywna. Wtedy opcja jaką daje Ci poprawność danych może być dla Ciebie.

Wystarczy, że po zaznaczeniu obszaru uruchomisz opcję poprawność danych z karty Dane. Możesz też ją włączyć naciskając po kolei klawisze:

Alt U R R

Aktywuje się okno Sprawdzanie poprawności danych. Możesz w nim przejść na kartę Komunikat wejściowy. Możesz w nim zapisać swój komentarz wraz z tytułem.
Ten komentarz będzie widoczny tylko wtedy kiedy będzie aktywna komórka, na której została nałożona opcja walidacji danych (nie koniecznie muszą być ograniczone wartości, które możesz wpisywać w komórki).

Dodatkowo ten komunikat będzie wyświetlał się w 1 ustalonym miejscu dla całego obszaru sprawdzania poprawności danych (możesz go przesuwać myszą, gdy jest widoczny). Ten komunikat będzie widoczny nawet wtedy kiedy ustawisz w dozwolonych wartościach Dowolną wartość.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić napisz do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo bezpośrednio. W miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Komentarz za pomocą sprawdzania poprawności danych — porada #82