Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Separator dziesiętny — kropka czy przecinek, ustawienia regionalne, daty itp. — porada # 286

Czasami separator dziesiętny z jakiego korzysta Twój system może być problemem – ma znaczenie czy to jest kropka czy przecinek chociażby przy importowaniu danych. Problemy mogę się też pojawiać chociażby przy datach itp.
Obrazek poniżej pokazuje taką sytuację, że mamy polskie nazwy kart i poleceń, natomiast separatory są angielskie (Stany Zjednoczone).

Porada 286 - Separator dziesiętny kropka czy przecinek ustawienia regionalne 01

W Excelu dość prosto zmienić separatory dziesiętne – wystarczy wejść do menu Plik, następnie polecenie Opcje, a w nich zakładka zaawansowane. Tam już na pierwszej stronie znajdziesz możliwość używania separatorów dziesiętnych systemowych, albo takich jakie Ty ustawisz.

Porada 286 - Separator dziesiętny kropka czy przecinek ustawienia regionalne 02

Jeśli zaznaczony jest pole wyboru (checkbox) Użyj separatorów systemowych, to Excel korzysta z separatorów systemowych, ale chcesz możesz go odznaczyć i wtedy samemu ustawić znak dla separatora dziesiętnego i tysięcy.

Czasami jednak chcesz zmienić od razu wszystkie separatory systemowe. Żeby to zrobić musisz wejść Panelu sterowania windowsa i sekcji Zegar, języki i region. Tam klikasz link Region i język. W jego pierwszej zakładce możesz zobaczyć ustawienia daty i czasu wynikające z aktualnych ustawień regionalnych.

Porada 286 - Separator dziesiętny kropka czy przecinek ustawienia regionalne 03

Powyższe są obraz prezentuje ustawienie angielskie dla Stanów zjednoczonych (możesz ten wybrany format zmienić na dowolny z listy). My jeszcze potrzebujemy zobaczyć dokładne separatory dziesiętne i waluty, dlatego klikamy w przycisk Ustawienia dodatkowe. W oknie, które się otworzy będzie nas interesowała przede wszystkim pierwsza zakładka liczby.

Porada 286 - Separator dziesiętny kropka czy przecinek ustawienia regionalne 04

W niej możesz zmienić odpowiednie separatory na takie, do których się przyzwyczaiłeś/które Ci odpowiadają, czyli możesz zmienić ustawienia domyślne. 

Przykładowo dla domyślnych ustawień języka polskiego możesz zmienić ustawienia tak, żeby separator dziesiętny to była kropka, a separator listy to był przecinek.

Porada 286 - Separator dziesiętny kropka czy przecinek ustawienia regionalne 05

Sprawi to, że kropka będzie rozdzielać część całkowitą od dziesiętnej, a przecinek będzie m.in. rozdzielał argumenty w funkcjach i pozycja w ręcznie wpisywanych listach rozwijanych.

W zależności z jakiego językowego źródła pobierzesz dane Twoje ustawienia regionalne mogą Ci ułatwić lub utrudnić zadanie.

Pozdrawiam
Adam Kopeć
Miłośnik Excela