Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.
Excel - kurs online. Dlaczego warto?
Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.
Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.
Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.
Ile sekund minęło od wybranej daty? — widzowie #20
W tym wideo dowiesz się jak zsumować czasy i podać wynik w sekundach — wystarczy funkcja suma, którą musisz przemnożyć prze 24 godziny 60 minut i 60 sekund (24*60*60), czyli 86400 sekund (tyle ich jest w ciągu dnia), a następnie pamiętać, żeby nadać wynikowi formatowanie ogólne, zamiast czasu, ponieważ wynik może nie być tym czego byś oczekiwał.
W bardzo analogiczny sposób możesz obliczyć ile sekund minęło od początku excelowego czasu, z tą tylko różnicą, że będziesz miał tych sekund więcej, więc warto np: nadać formatowanie liczbowe (skrót: Ctrl + Shift + 1), żeby automatycznie Excel wstawił Ci separator tysięcy.
P.S.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.
Jak poprawnie zaokrąglać do najbliższych 50zł i sekund?
Zaokrągl do najbliższych 50zł dla cen lub z dokładnością do sekundy dla czasu — sztuczki #54
Zobacz jak korzystać z funkcji ZAOKR.DO.WIELOKR i ZAOKR aby zaokrąglić z dokładnością do najbliższych 50 zł dla cen lub do najbliższej sekundy dla czasu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.
Dodawanie setnych części sekundy w Excelu — pytania widzów #2
Czy możliwe jest dodawanie setnych części sekundy?
Czy w Excelu jest możliwe dodawanie setnych części sekundy? Na poniższym obrazie masz 2 czasy w jasnofioletowych polach i ich sumę w żółtym. Jak uzyskać poprawną wartość sumy? Takie pytanie dostałem od Pana Romana. To możliwe i jest prostsze niż mogłoby się wydawać, trzeba tylko pamiętać o tym jak Excel formatuje czas i zastosować niestandardowe formatowanie.
Dodawanie setnych części sekundy
Jeśli wpiszesz do komórki Excela 2010 03:36,57, to on automatycznie nada jej formatowanie niestandardowe, które sprawi, że będziesz widział 03:36,6. Czyli 3 minuty 36 sekund i 6 dziesiętnych sekundy, czyli została ucięta dokładność. Bo chcemy widzieć z dokładnością do setnych nie dziesiętnych.
Excel nadał formatowanie postaci mm:ss,0
oznacza to, że w komórce będziesz widział minuty (mm) dwukropek (:) sekundy (ss) oraz jedno miejsce po przecinku (,0)
Jeśli chcesz dodać więcej miejsc po przecinku wystarczy, że dodasz odpowiednią ilość 0.
Pan Roman potrzebował, żeby pokazać 2 liczby po przecinku, więc formuła formatowania powinna wyglądać tak jak na obrazie poniżej (dodatkowo widzisz, przykład jak będzie wyglądał zapis sformatowany oraz zostało zaznaczone formatowanie niestandardowe od którego wyszliśmy):
Formatowanie niestandardowe czasu
Żeby dodać później czasy wystarczy skorzystać np: z funkcji SUMA, a formatowanie sprawi, że będziesz widział poprawny wynik. Pamiętaj, że Excel przechowuje czas jako część ułamkową dnia, czyli 1 sekunda to 1/86400 , a części dziesiętne, setne czy tysięczne to odpowiednio mniej. Dlatego na obrazie poniżej w jednej kolumnie widzisz czas, a w drugiej odpowiadającą mu liczbę pod jaką jest przechowywany w pamięci:
Reprezentacja liczbowa czasu z setnymi częściami sekundy
Dodawanie setnych części sekundy lub innych części ułamkowych ma jeden szkopuł. W pasku formuły będziesz widział dokładność danych tylko do sekund (obraz poniżej). A części ułamkowe pozwoli Ci zobaczyć odpowiednie formatowanie niestandardowe. Pamiętaj — Excel przechowuje tam tak naprawdę wartość liczbową tak jak to mogłeś zobaczyć na obrazie powyżej.
Co pokazuje pasek formuły a co formatowanie
P.S.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.