Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Wykres — Krzywa standardowego rozkładu normalnego — sztuczki #9

Rysowanie krzywej rozkładu normalnego

Krzywa standardowego rozkładu normalnego możesz się przydać jeśli pracujesz ze statystyką. Tak samo jak umiejętność narysowania jej wykresu. 


Wykres — Krzywa standardowego rozkładu normalnego — sztuczki #9

Krzywa standardowego rozkładu normalnego

W Excelu łatwo to uzyskać. Wystarczy odpowiednia funkcja i zbiór danych. Funkcja o której mowa to:

=ROZKŁ.NORMALNY.S(A2;FAŁSZ)

Krzywa standardowego rozkładu normalnego

Krzywa standardowego rozkładu normalnego

Ponieważ dla standardowego rozkładu normalnego średnia wynosi 0, a odchylenie standardowe 1. To wystarczy zebrać wyniki funkcji ROZKŁ.NORMALNY.S od -3 do 3 ponieważ w tym przedziale mieści się ponad 99% całego rozkładu.

Następnie wystarczy zaznaczyć wyniki i wstawić wykres. Dla tego wykresu pasuje wykres liniowy.

Krzywa rozkładu normalnego

Podobnie bardzo wygląda sytuacja, gdy chcesz rysować wykres dla rozkładu normalnego o innych parametrach niż standardowe np funkcja:

=ROZKŁ.NORMALNY(A5;40;10;FAŁSZ)

Krzywa rozkładu normalnego - średnia 40 ; odchylenie standardowe 10

Krzywa rozkładu normalnego — średnia 40 ; odchylenie standardowe 10

Liczy rozkład normalny dla średniej 40 i odchylenia standardowego równego 10. Dla tych danych przygotowujesz zakres od 10 do 70 (od -3 odchyleń standardowych, do +3 odchyleń standardowych). 

Tym razem warto zaznaczyć liczby i wyniki oraz wybrać wykres punktowy z wygładzonymi liniami. Zachowasz wtedy informacje o miejscu rozkładzie dla poszczególnym liczb.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Wykres — Krzywa standardowego rozkładu normalnego — sztuczki #911