Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Ile osób uzyskało wynik (odchylenie standardowe i rozkład normalny) — widzowie #107

Chcemy dowiedzieć się ile procent osób uzyskało określoną ilość punktów IQ z testu na inteligencje, który charakteryzuje się rozkładem normalnym. Przykładowe jego parametry to średnia = 100 i odchylenie standardowe = 15

widzowie-107-ile-osob-uzyskalo-wynik-odchylenie-standardowe-i-rozklad-normalny-01

Gdy mamy Excela zadanie to okazuje się bardzo proste, bo wystarczy, że skorzystamy z funkcji ROZKŁ.NORMALNY. Pierwszy argument funkcji (x) to punkt, dla którego chcemy obliczyć gęstość, czy też procent ludzi, którzy mają taką wartość IQ.
Bardzo ważne jest jego połącznie z ostatnim argumentem (skumulowany), który decyduje, czy obliczamy wartość dla danego punktu (FAŁSZ), czy wartość od minus nieskończoności do naszego wybranego punktu (PRAWDA).

Drugi argument (średnia), to jak sama nazwa wskazuje średnia naszego rozkładu, a trzeci (ochylenie_std), to odchylenie standardowe wyliczone dla naszego rozkładu IQ. Czyli wystarczy, że napiszemy taką funkcję:

=ROZKŁ.NORMALNY(80;E2;D2;PRAWDA)

widzowie-107-ile-osob-uzyskalo-wynik-odchylenie-standardowe-i-rozklad-normalny-02

A obliczymy procent osób, które mają IQ niższe lub równe 80.

Żeby oblicz procent ludzi, którzy mają IQ w przedziale od do wystarczy, od większej wartości skumulowanej odjąć mniejszą wartość skumulowaną.

=ROZKŁAD.NORMALNY(115;E2;D2;1)-ROZKŁAD.NORMALNY(85;E2;D2;1)

widzowie-107-ile-osob-uzyskalo-wynik-odchylenie-standardowe-i-rozklad-normalny-03

Chcesz ze mną poznać możliwości Excela? Zobacz kiedy planowana jest następna edycja 30dniowego kursu online: https://excelw30dni.pl/produkt/szkolenie-excel/
Możesz się też podzielić tym postem z innymi, może przydać im się w pracy 😉

Pozdrawiam
Adam Kopeć
Miłośnik Excela

Wykres — Krzywa standardowego rozkładu normalnego — sztuczki #9

Rysowanie krzywej rozkładu normalnego

Krzywa standardowego rozkładu normalnego możesz się przydać jeśli pracujesz ze statystyką. Tak samo jak umiejętność narysowania jej wykresu. 


Wykres — Krzywa standardowego rozkładu normalnego — sztuczki #9

Krzywa standardowego rozkładu normalnego

W Excelu łatwo to uzyskać. Wystarczy odpowiednia funkcja i zbiór danych. Funkcja o której mowa to:

=ROZKŁ.NORMALNY.S(A2;FAŁSZ)

Krzywa standardowego rozkładu normalnego

Krzywa standardowego rozkładu normalnego

Ponieważ dla standardowego rozkładu normalnego średnia wynosi 0, a odchylenie standardowe 1. To wystarczy zebrać wyniki funkcji ROZKŁ.NORMALNY.S od -3 do 3 ponieważ w tym przedziale mieści się ponad 99% całego rozkładu.

Następnie wystarczy zaznaczyć wyniki i wstawić wykres. Dla tego wykresu pasuje wykres liniowy.

Krzywa rozkładu normalnego

Podobnie bardzo wygląda sytuacja, gdy chcesz rysować wykres dla rozkładu normalnego o innych parametrach niż standardowe np funkcja:

=ROZKŁ.NORMALNY(A5;40;10;FAŁSZ)

Krzywa rozkładu normalnego - średnia 40 ; odchylenie standardowe 10

Krzywa rozkładu normalnego — średnia 40 ; odchylenie standardowe 10

Liczy rozkład normalny dla średniej 40 i odchylenia standardowego równego 10. Dla tych danych przygotowujesz zakres od 10 do 70 (od -3 odchyleń standardowych, do +3 odchyleń standardowych). 

Tym razem warto zaznaczyć liczby i wyniki oraz wybrać wykres punktowy z wygładzonymi liniami. Zachowasz wtedy informacje o miejscu rozkładzie dla poszczególnym liczb.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Wykres — Krzywa standardowego rozkładu normalnego — sztuczki #911