Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Ikony w Excelu — Porada #310

W dzisiejszym poście poznasz informacje dotyczącej ikon w Excelu. Pojawiły się one w najnowszych aktualizacjach do Excela 2016. Ze strony https://www.myonlinetraininghub.com/excel-icons dowiedziałem się jak można tworzyć infografiki.

Ikony wstawiamy za pomocą polecenia Ikony z karty Wstawianie co widać na rysunku nr 1.

rys. nr 1 — Wstawianie Ikony

Otworzy nam się okno Wstawianie ikon. W naszym przykładzie wybieramy ikony przedstawiające kobietę, mężczyznę i kulę ziemską (rys. nr 2). 

rys. nr 2 — Okno Wstawianie ikon

Następnie zatwierdzamy przyciskiem Wstaw. Otrzymujemy 3 ikony. Możemy je sobie przesuwać jak również zmieniać ich wielkość. Możemy je formatować m.in. zmienić tło na przezroczyste w Ustawieniach wstępnych w karcie Formatowanie (rys. nr 3).

rys. nr 3 — Ustawienia wstępne

Należy pamiętać, że tłem dla ikon jest sama ikona, a nie obszar wokół niej. Takie ikony możemy wykorzystać do przygotowania infografik jak w poprzednim poście, czyli takich które się wypełniają (porada 309).

Zajmiemy się teraz ikoną kuli ziemskiej. Załóżmy, że chcemy dodać więcej kolorów do naszej ikony, np. zamalować oceany na niebiesko. Standardowo jest to niemożliwe, ponieważ gdybyśmy chcieli zmienić kolor wypełnienia to zmienimy tylko integralną część grafiki. Można to obejść stosując sztuczkę, mianowicie wystarczy wstawić kształt koła pasujący wielkością do naszej kuli ziemskiej, a następnie z karty Formatowanie wybrać polecenie Przesuń do tyłu (rys. nr 4).

rys. nr 4 — polecenie Przesuń do tyłu

Za pomocą tej sztuczki możemy tworzyć kolorowe ikony, dokładać tło do ekranów, malować poszczególne elementy. Należy pamiętać o zgrupowaniu ikony i tła pod nią poprzez wybranie polecenia Znajdź i zaznacz z karty Formatowanie, a następnie Okienka zaznaczenia (rys. nr 5). W okienku Zaznaczenie wystarczy przytrzymać klawisz Ctrl i zaznaczyć elementy składowe naszego obrazka, a potem z karty Formatowanie wybrać polecenie Grupuj. Te dwa elementy staną się jednym i będą się przesuwały razem.

rys. nr 5 — Okienko zaznaczenia

Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama