Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne — widzowie #56

Jak skopiować wykres z Excela do Worda?

Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne — widzowie #56 Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne - widzowie #56

W Excelu są dwie opcje do przesuwania przecinków Zmniejsz dziesiętne i Zwiększ dziesiętne. Są przydatne, gdy dużo pracujesz z liczbami zwłaszcza z walutami, bo tam często potrzebujesz większej lub mniejszej liczby miejsc po przecinku.
Te dwie opcje Zmniejsz dziesiętne i Zwiększ dziesiętne są dostępne na karcie Narzędzia Główne, czyli nie zawsze łatwo do nich dojść jak masz aktywną inną kartę, dlatego u mnie są na pasku szybkiego dostępu.

Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na pasek szybkiego dostępu i wybierzesz opcję Dostosuj pasek szybkiego dostępu. Teraz musisz wybrać wszystkie polecenia i znaleźć na Z polecenia Zmniejsz dziesiętne i Zwiększ dziesiętne. U mnie są one odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji paska szybkiego dostępu. Dzięki temu mogę do nich dość naciskając Alt i odpowiednio 1 lub 2, ponieważ po naciśnięciu klawisza Alt pojawiają się litery na kartach jako skróty klawiszowe.

Czyli moje przygotowanie paska szybkiego dostępu zapewnia mi skrót klawiszowy Alt + 1 do zmniejszania miejsc po przecinku i Alt + 2 do Zwiększania miejsc po przecinku.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Szybkie przesuwanie przecinka Zmniejsz dziesiętne — widzowie #56

Aparat Fotograficzny — po co robić zdjęcia zakresów — porada #145

Po co robić zdjęcia w Excelu?


Aparat Fotograficzny — po co robić zdjęcia zakresów — porada #145

Aparat Fotograficzny - po co robić zdjęcia zakresów - porada #145

W Excelu możesz robić zdjęcia zakresów. Ważne jest, że te zdjęcia będą miały taki sam rozmiar jak zaznaczone obszar do zdjęcia i są dynamicznie połączone z tym zakresem. Czyli jeśli zmienisz wartość na zakresie, którego zrobiłeś zdjęcie, to zdjęcie też się zmieni.

Pozwala to np: monitorować obszary i wyniki na nich, gdy zmieniasz parametry w innym arkuszu. Czyli robisz zdjęcie powiedzmy z Arkusz1, a umieszczasz go na Arkusz2. W tym też arkuszu masz zmienne, które wpływają na wyniki z obszaru zdjęcia Arkusz1. Możesz obserwować zmiany w Arkuszu1 będąc w Arkusz2 właśnie dzięki temu zdjęciu.

Żeby zrobić zdjęcie musisz dodać opcję Aparat Fotograficzny np: do paska szybkiego dostępu.

  • Klikasz prawym przyciskiem myszy na pasek szybkiego dostępu i wybierasz opcję Dostosuj…
  • Zmieniasz na liście rozwijanej pozycję Popularne polecenia na Polecenia, których nie ma na wstążce,
  • Wybierasz i dodajesz Aparat Fotograficzny przyciskiem Dodaj
  • Teraz zaznaczasz obszar i możesz robić mu zdjęcie klikając na ikonę aparatu fotograficznego w pasku szybkiego dostępu. Zdjęcie pojawi się tam, gdzie klikniesz po jego zrobieniu, czyli też w innym arkuszu jeśli na niego przejdziesz.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Aparat Fotograficzny — po co robić zdjęcia zakresów — porada #145

Pasek szybkiego uruchamiania — usuwanie i dodawanie poleceń — porada #48

Dodawanie i usuwanie poleceń — pasek szybkiego uruchamiania


Pasek szybkiego uruchamiania — usuwanie i dodawanie poleceń — porada #48

W Excelu masz Pasek szybkiego uruchamiania, do którego możesz dodawać i usuwać polecenia. 

Usuwanie poleceń jest łatwe. Wystarczy, że klikniesz na wybrane polecenie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierzesz opcję z menu — Usuń z paska narzędzi szybki dostęp, które się otworzyło.

Pasek szybkiego uruchamiania - Usuń z paska narzędzi Szybki dostęp

Pasek szybkiego uruchamiania — Usuń z paska narzędzi Szybki dostęp

Żeby dodać polecenie jest trudniej. Po kliknięciu prawym przyciskiem wybierasz opcję — Dostosuj narzędzi szybki dostęp. Otworzy Ci się nowe okno. Z lewej górnej listy rozwijanej najlepiej wybrać opcję — Wszystkie polecenia. Dzięki temu będziesz miał dostęp do wszystkich poleceń jakie oferuje Excel. 

Teraz wystarczy wybrać polecenie i kliknąć guzik Dodaj na środku ekranu. Na filmie dodane zostały polecenia Zamknij wszystkie i Przełącz okna (pokazane przez MrExcela w podcascie 1648).

Pasek narzędzi Szybki dostęp - dodawania i usuwanie poleceń

Pasek narzędzi Szybki dostęp — dodawania i usuwanie poleceń

Jedno zamyka wszystkie okna Excela i pozostawia otwarty program. Podobny efekt uzyskasz ze skrótu klawiszowego Ctrl + W, tylko on zamyka pojedyncze okno.

Polecenie Przełącz okna pozwala Ci przechodzić pomiędzy otwartymi oknami Excela, przez wybieranie ich z rozwijanej listy. Szczególnie przydatne, gdy masz wiele plików otwartych. Gdy masz tylko kilka wygodniej wykorzystać skrót klawiszowy Ctrl + Tab, który przeskakuje tylko pomiędzy oknami Excela, a nie wszystkimi oknami otwartymi w Windowsie.

Pasek szybkiego uruchamiania - przełącz okno

Pasek szybkiego uruchamiania — przełącz okno

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Pasek szybkiego uruchamiania — usuwanie i dodawanie poleceń — porada #48