Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Odwałania 3D czyli suma po wielu arkuszach — porada #157

Jak budować odwołania 3D?


Odwałania 3D czyli suma po wielu arkuszach — porada #157

Odwałania 3D czyli suma po wielu arkuszach - porada #157

Odwołania 3D to takie odwołania, które odwołują się do komórek z kilku arkuszy jednocześnie. Istotne jest, że te arkusze muszą ze sobą sąsiadować, więc nie jesteś w stanie stworzyć odwołania 3D, które będzie się odnosić do rozdzielonych arkuszy. Co najwyżej będzie to wtedy kilka odwołań 3D.

Przykładowe odwołanie 3D może wyglądać tak:

'Dolnośląskie:Zachodniopomorskie'!B6

Oznacza ono, że odwołujemy się cały czas do komórki B6 ze wszystkich arkuszy od arkusza Dolnośląskie do Zachodniopomorskie.

Czasami przy odwołania 3D potrzeba włożyć nazwy arkuszy w pojedyncze cudzysłowy ' gdy występują w nich znaki specjalne takie jak spacja, nawiasy i często polskie znaki.

Przy odwołania 3D działa względność i bezwzględność, czyli powyższy przykład jest odwołaniem względnym, które będzie się przesuwać wraz z kopiowaniem formuły w pionie i poziomie.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Odwałania 3D czyli suma po wielu arkuszach — porada #157

Odwołania 3D na przykładzie sumowania prostego budżetu — porada #116

Jak stworzyć odwołanie 3D czyli do kilku arkuszy?


Odwołania 3D na przykładzie sumowania prostego budżetu — porada #116

Odwołania 3D na przykładzie sumowania prostego budżetu - porada #116

Żeby wykorzystać w Excelu odwołania 3D, czyli odwołania do kilku arkuszy, należy w pierwszej kolejności pisać formułę, a potem zaznaczyć pierwszą komórkę w arkuszu, od którego chcemy zacząć np: sumować prosty budżet.
Kolejnym krokiem będzie przytrzymanie klawisza Shift i naciśnięcie na ostatni arkusz, do którego chcesz dokonać sumy.

Powstaje teraz prosta formuła:

=SUMA(Tydzień1:Tydzień4!B2)

gdzie Tydzień1 to nazwa pierwszego arkusza
Tydzień4 to nazwa ostatniego arkusza
a następnie po wykrzykniku jest odwołanie względne do komórki B2, dzięki temu możemy skopiować nasze odwołanie 3D na cały zakres budżetu i uzyskać prawidłową sumę dla poszczególnych pól.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Odwołania 3D na przykładzie sumowania prostego budżetu — porada #116