Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Skróty klawiszowe menu Excel 2003 w Excelu 2010 — porada #62

Jak korzystać ze skrótów klawiszowych menu z Excela 2003 w Excelu 2010?

Jeśli przenosisz się z Excela 2003 na Excel 2007 lub 2010 to pewnie dalej chciałbyś wykorzystywać skróty klawiszowe menu, których już nauczyłeś się na pamięć. Na szczęście z większości możesz.


Skróty klawiszowe menu Excel 2003 w Excelu 2010 — porada #62

Excel to ma już wiele wersji. W zależności od wersji wygląd menu się zmieniał. Wpłynęło to, na to, że pojawiły się inne kombinacje klawiszowe do otwierania konkretnych opcji w menu.
Zawsze zaczynasz od klawisza Alt, ale zmienia się ciąg dalszy.

Wiele kombinacji klawiszowych do uruchomienia opcji z menu Excela 2003 nadal dostępna jest w wersji Excela 2010, ale nie są one widoczne. Jeśli zaczniesz wciskać odpowiednie klawisze pojawi się komunikat, że korzystasz ze starych skrótów i zostały one zachowane dla utrzymania spójności.

Okno informujące, że korzystasz ze starych skrótów klawiszowych menu

Okno informujące, że korzystasz ze starych skrótów klawiszowych menu

Tak np: możesz w Excelu 2010 skorzystać z ciągu:

  • Alt >> S >> K Nowa kolumna
  • Alt >> S >> E Nowy wiersz

które działały w Excelu 2003, ale nie wszystkie skróty działają i tak kombinacja klawiszy:

  • Alt >> S >> D Wstawianie diagramu
Przykłady skrótów z Excela 2003

Przykłady skrótów z Excela 2003

nie zadziała i musisz sam znaleźć tą opcję w nowym menu Excela 2010.

  • Alt >> V >> F Wstawianie SmartArt

Dlatego jeśli przesiadasz się z Excela 2003 na Excel 2010 lub Excel 2007 to większość ciągów jakie zapamiętałeś będą Ci nadal służyć i możesz korzystać z raz zapamiętanych skrótów klawiszowych.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Skróty klawiszowe menu Excel 2003 w Excelu 2010 — porada #62