Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Malarz formatów — 2 sposoby działania — porada 334

W  tym poście omówimy narzędzie Malarz formatów oraz 2 sposoby jego działania. Potrzebne nam do tego będą przykładowe dane przedstawione na rys. nr 1. 

rys. nr 1 — Przykładowe dane

Zadaniem Malarza formatów jest nic innego jak kopiowanie formatowania. Oznaczone jest małym pędzelkiem na karcie Narzędzia główne (rys. nr 2).

rys. nr 2 — Malarz formatów

Działanie tego narzędzia jest bardzo proste. Wystarczy zaznaczyć jakąś komórkę, następnie kliknąć na symbol Malarza formatów. Rozpoznamy, że malarz formatów jest aktywny przez to, że jego ikona będzie podświetlona(rys. nr 3).

rys. nr 3 — Aktywne narzędzie Malarz formatów

Obok kursora myszki pojawi się pędzelek. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie obszaru, na który chcemy skopiować nasze formatowanie, może to być jedna komórka lub większy zakres, jeśli przytrzymamy wciśnięty lewy przycisk myszki (U nas kopiowanie na komórki Godziny, Minuty i Sekundy). W efekcie otrzymamy komórki z takim samym formatowaniem jak nasza komórka bazowa (rys. nr 4). 

rys. nr 4 — Kopiowanie filtrów

Nie ma różnicy, czy jako bazę zaznaczymy sobie jedna komórkę czy większy obszar (rys. nr 5). 

rys. nr 5 — Kilka komórek jako baza do Malarza formatów

Jeśli zaznaczymy na raz 3 różne komórki, z różnym formatowaniem, to powinniśmy je skopiować na 3 kolumny, gdzie chcemy uzyskać takie samo formatowanie. Czyli jeśli zaznaczymy komórki B2, C2 i D2 to po wciśnięciu ikony Malarza formatów powinniśmy go użyć na komórkach B3:D10 (rys nr 6). 

rys. nr 6 — Efekt działania Malarza formatów

Malarz formatów jest narzędziem jednorazowym, czyli nie da się pomalować komórek znajdujących się w różnych miejscach tabeli, bądź nawet w różnych arkuszach. Jeśli potrzebujemy skopiować formatowanie z komórki w różne miejsca, nie znajdujące się obok siebie, wystarczy że klikniemy na Malarza formatów dwukrotnie, wejdzie on w inny tryb. Sprawi to, że będzie cały czas włączony, nie wyłączy się po jednokrotnym nałożeniu formatów, ale będzie aktywny dopóki nie naciśniemy klawisza ESC.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama

Wykonanie ostatniej czynności — Klawisza F4 — porada #31

Wykonanie ostatniej czynności w Excelu


Wykonanie ostatniej czynności — Klawisza F4 — porada 31

Klawisz F4

Excel 2010 ma bardzo dużo funkcjonalności mających ułatwić i przyspieszyć Twoją pracę.Jedną z takich możliwości jest wykonanie ostatniej czynności jeszcze raz dzięki klawiszowi Excel 2010 - Klawisz F4.

O tej sztuczce dowiedziałem się z kanału MrExcela. Rozmawiał on z jednym z finalistów ModelOff 2012 i pokazywał użyteczność klawisza F4 na przykładzie ustawiania wysokości wierszy. Równie dobrze możesz zastosować wykonanie ostatniej czynności do korygowania szerokości kolumny.

Wykonanie ostatniej czynności na przykładzie wysokości wiersza

Jak to zrobić? Jak bezboleśnie ustawiać wysokość wiersza taką jaką już masz? Na obrazie poniżej widzisz niechcianą sytuację. 2 wiersze mają inną wysokość od zamierzonej. 16 jest za wysoki, a 14 za niski.

Wiersze różnej wysokości

Wiersze różnej wysokości

Wystarczy, że klikniesz zmianę wysokości wiersza i naciśniesz Enter. Nawet nie musisz się przyglądać jaka jest konkretna wysokość wiersza.

 Wysokość wiersza

Wysokość wiersza

Potem wystarczy, że przejdziesz do komórki, która się znajduje w odpowiednim wierszu. W przykładzie powyżej byłaby to dowolna komórka z wiersza 16 lub 14. Następnie wystarczy, że naciśniesz Excel 2010 - Klawisz F4 i Excel dopasuje wysokość, ponieważ ostatnią wykonaną czynnością było nadanie wierszowi konkretnej wysokości.

Na tej samej zasadzie możesz również ustawiać szerokość kolumn. Ustawiasz konkretną szerokość raz, a następnie naciskasz Excel 2010 - Klawisz F4 i Excel nada dowolnej kolumnie taką szerokość jak ostatnio zmienianej.

Kolejne przykłady klawisz F4

Użyteczność klawisza Excel 2010 - Klawisz F4 zależy od Twojej pomysłowości. Przydaje się najbardziej, gdy wykonujesz powtarzające się czynności. 

Na filmie możesz zobaczyć oprócz ustawiania szerokości kolumny i wysokości również wykorzystanie klawisza F4 do:

   Rysowania obramowań — możesz zmienić obramowania np tak:

   Obramowanie

   Obramowanie

   Chociaż w większości sytuacji kopiowanie obramowań wykonasz za pomocą malarza formatów:

   Narzędzia główne -> Schowek -> Malarz formatów

    Malarz formatów

   Malarz formatów

   Scalania wielu komórek jednocześnie (zobacz kiedy scalanie komórek jest lepsze od wyrównania na obszarze tutaj)

Napisz jakie jeszcze znalazłem wykorzystanie dla wykonania ostatniej czynności.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Excel i Adam — kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Wykonanie ostatniej czynności — Klawisza F4 — porada 31