Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Formatowanie warunkowe podświetlanie 3 lub więcej dat — sztuczki #23

Jak podświetlić kilka dat jednocześnie (formatowanie warunkowe)? 

Chcesz, żeby formatowanie warunkowe podświetliło Ci linie, w których jest jedna z 3 dat (albo więcej)?


Formatowanie warunkowe podświetlanie 3 lub więcej dat — sztuczki #23

Możesz wykorzystać funkcję LUB i sprawdzić wartość dla każdej komórki osobno, ale jeśli tych komórek jest więcej łatwo się pomylić w odwołaniach względnych i bezwzględnych (tak mi się zdarzyło na filmie, ale akurat na komórce, która się nie sprawdzała 😉 

=LUB($A4=$D$4;$A4=$D$5;$A4=$D$6;$A4=$D$7)

Sprawdzanie poprawności dat za pomocą funkcji LUB

Sprawdzanie poprawności dat za pomocą funkcji LUB

Kiedy, jakaś wartość będzie się zgadzała funkcja LUB zwróci wartość PRAWDA, jeśli żadna wartość FAŁSZ

Całkiem innym podejściem jest wykorzystanie funkcji PODAJ.POZYCJĘ, której zadaniem będzie sprawdzenie czy data z danego wiersza znajduje się na liście dat, których szukasz. Jeśli się znajduje to zwróci pozycję, czyli liczbę, jeśli nie to błąd #N/D! , czyli brak na liście.

=PODAJ.POZYCJĘ($A4;$D$4:$D$7;0)

Sprawdzanie poprawności dat za pomocą funkcji PODAJ.POZYCJĘ

Sprawdzanie poprawności dat za pomocą funkcji PODAJ.POZYCJĘ

W większości operacji Excela ten błąd stanowi duży problem i trzeba sobie z nim poradzić. W tej sytuacji można wykorzystać funkcję CZY.LICZBA, która będzie zwracać wartość PRAWDA dla liczb, a dla błędu #N/D! zwróci fałsz.

=CZY.LICZBA(PODAJ.POZYCJĘ($A4;$D$4:$D$7;0))

Sprawdzanie poprawności dat za pomocą funkcji PODAJ.POZYCJĘ z obsługą błędu

Sprawdzanie poprawności dat za pomocą funkcji PODAJ.POZYCJĘ z obsługą błędu

Jednak dla Formatowania Warunkowego nie ma to znaczenia możesz śmiało wykorzystać samą funkcję PODAJ.POZYCJĘ. Formatowanie warunkowe, będzie formatowało komórki, gdzie będą zwracane liczby, a komórki z błędami pominie.

Nałożone formatowanie warunkowe

Nałożone formatowanie warunkowe

P.S.

Wpis na podstawie Excel Magic Trick 999

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Formatowanie warunkowe podświetlanie 3 lub więcej dat — sztuczki #23