Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Licz unikatowe wartości za pomocą tabeli przestawnej — porada 326

W tym poście zajmiemy się liczeniem wartości unikatowych za pomocą tabeli przestawnej.

Będziemy działać na przykładowych danych, zawierających transakcje i klientów w skali roku. (Rys. nr 1)

Rys. nr 1 — Przykładowe dane

W celu wyznaczenia wartości unikatowych, musimy stworzyć tabelę przestawną. Wybieramy z karty Wstawianie Tabelę przestawną. (Rys. nr 2)

Rys. nr 2 — Wstawianie tabeli przestawnej

Otworzy nam się okno Tworzenie tabeli przestawnej. Zaznaczamy zakres danych, czyli naszą tabelę z klientami. Wybieramy, gdzie chcemy wstawić tabelę – w naszym przypadku istniejący arkusz i wskazujemy konkretną komórkę – u nas $E$1. (Rys. nr 3) Następnie dodajemy naszą tabelę do modelu danych. Ważne jest, że ta możliwość istnieje dopiero od Excela 2013 i pozwala nam ona policzyć ilość unikatowych wartości. Zatwierdzamy wpisane w okno Tworzenia tabeli przestawnej wartości przyciskiem OK.

Rys. nr 3 — Okno tworzenia tabeli przestawnej

W efekcie otrzymujemy puste okno tabeli przestawnej, w której trzeba wybrać pola z listy Pól tabeli przestawnej. Pole Data przeciągamy do obszaru etykiet wierszy tabeli przestawnej. (Rys. nr 4)

Rys. nr 4 — Pola tabeli przestawnej

Ze względu na ustawienia mojego Excela daty w Tabeli Przestawnej są automatycznie grupowane po miesiącach (Rys. nr 5)

Rys. nr 5 — Grupowanie po miesiącach w tabeli przestawnej

Jeśli wyświetlą się Ci całe daty, to kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolną z dat i wybierz polecenie Grupuj. Rozwinie nam się okno, gdzie możemy wybrać kryterium grupowania. Wybieramy Miesiące i zatwierdzamy przyciskiem OK. (Rys. nr 6)

Rys. nr 6 — Okno Grupowanie

Nie chcemy mieć przy nazwach miesięcy plusów (+) do rozwijania dat, więc musimy usunąć niższy poziom hierarchii, czyli dni spod miesięcy. W tym celu odznaczamy pole/kolumnę Data, a zostawiamy Data (miesiące). (Rys. nr 7) 

Rys. nr 7 — Usunięcie niższego poziomu hierarchii

Następnie pole Klienci przeciągamy 2 razy do obszaru Wartości/Podsumowań tabeli przestawnej (Rys. nr 8). Pierwsze (domyślne) obliczenie to zliczenie wszystkich transakcji w danym miesiącu. Drugiego obliczenia użyjemy do obliczenia ilości unikatowych klientów, czyli chcemy zliczyć konkretnego klienta tylko raz. 

Rys. nr 8 — Wartości tabeli przestawnej

W celu wyznaczenia unikatowych wartości klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolną komórkę z podsumowaniem wartości w drugiej kolumnie i z podręcznego menu wybieramy opcję Ustawienia pola wartości. (Rys nr 9)

Rys. nr 9 — Podręczne menu — Ustawienia pola wartości

Otworzy nam się okno Ustawienia pola wartości.  Jeśli mamy Excela 2013 lub nowszego możemy wybrać z listy typów obliczeń (na samym końcu) Liczność unikatowych wartości i zatwierdzamy nasz wybór przyciskiem OK. (Rys. nr 10)

Rys. nr 10 —
Liczność unikatowych wartości 

W efekcie naszych działań, otrzymujemy tabelę przestawną z podliczonymi unikatowymi klientami w danym miesiącu. (Rys. nr 11)

Rys. nr 11 — Tabela przestawna z unikatowymi wartościami

Na koniec możemy sprawdzić działanie naszej tabeli przestawnej. Jeśli zmienimy np. u klienta Eliza Dudek datę z marca na kwiecień i odświeżymy naszą tabelę przestawną  (klikamy prawym przyciskiem myszy w tabelę przestawną i z podręcznego menu wybieramy opcję Odśwież), to dane ulegną ponownemu przeliczeniu.

Podsumowując obliczenia będą dopasowywać się do kształtu (filtrów) w tabeli przestawnej.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama