Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Liczba porządkowa z wykorzystaniem tabeli przestawnej — porada #119

Jak za pomocą tabeli przestawnej ponumerować wartości sprzedaży od najmniejszej do największej?


Liczba porządkowa z wykorzystaniem tabeli przestawnej — porada #119

Liczba porządkowa z wykorzystaniem tabeli przestawnej - porada #119

Tabela przestawna umożliwia pokazania wartości jako uporządkowanie od najmniejszej do największej wartości czyli jako liczbę porządkową (możliwe jest też uporządkowanie od największych do najmniejszych elementów). Ale żeby to uporządkowanie działało poprawnie przy naszym podziale na grupy i wartości sprzedaży potrzebujemy jeszcze odpowiednio podsumować nasze kolumny w tabeli przestawnej.

Mamy w naszym przykładzie 2 możliwości, albo podsumowanie po minimum, albo po maksimum ponieważ dla danej wartości sprzedaży w danej grupie będzie to dokładnie ta sama liczba.

Takie uporządkowanie przypisuje konkretnej wartości sprzedaży numer w zależności od kolejności od najmniejszej do największej czy od największej do najmniejszej.

 

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Liczba porządkowa z wykorzystaniem tabeli przestawnej — porada #119

Liczba porządkowa według wartości sprzedaży przy duplikatach — widzowie #39

Jak przypisać numery liczby porządkowej według wartości sprzedaży z różnymi l.p. dla powtarzających się wartości sprzedaży?


Liczba porządkowa według wartości sprzedaży przy duplikatach — widzowie #39

Liczba porządkowa według wartości sprzedaży przy duplikatach - widzowie #39

Liczyliśmy już liczby porządkowe w pytaniach od widzów 37 i 38. Dziś zajmiemy się sytuacją gdy wartości sprzedaży się powtarzają. Bez modyfikacji naszej formuły:

=LICZ.WARUNKI($C$2:$C$14; c3;$d$2: $D$14;">"&D3)+1

Będą pojawiać się powtórzone wartości liczby porządkowej. Np: gdy powtarza się druga z kolei wartość sprzedaży to 2 wiersze będą miały wartość liczby porządkowej równą 2. Za to następna z kolei wartość będzie miała już wartość 4.

Możemy zmodyfikować formułę tak, że wartość liczby porządkowej będzie ostatnią z możliwych, czyli przy poprzednim podwójnym powtórzeniu mogła to być wartość 2 lub 3. Żeby to była wartość 3 należy zastosować formułę:

=LICZ.WARUNKI($C$2:$C$14; c3;$d$2: $D$14;">="&D3)

Jeśli chcesz, żeby wszystkie wartości miały inne wartości w zależności od kolejności na liście to możesz użyć takiej formuły:

=LICZ.WARUNKI($I$2:$I$14;I2;$J$2:$J$14;">"&J2)+LICZ.WARUNKI($I$2:I2;I2;$J$2:J2;J2))

Różną kolejność zapewniają rozrastające się zakresy kryteriów np: $I$2:I2

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Liczba porządkowa według wartości sprzedaży przy duplikatach — widzowie #39

Liczba porządkowa i filtrowane oraz ukryte wiersze — widzowie #17

Jak stawić liczbę porządkową nawet, gdy filtrujesz i ukrywasz wiersze?


Liczba porządkowa i filtrowane oraz ukryte wiersze — widzowie #17

Liczba porządkowa i filtrowane oraz ukryte wiersze - widzowie #17

Liczbę porządkową możesz łatwo zrobić korzystając z możliwości tworzenie ciągów jakie daje Ci Excel, ale co w sytuacji, gdy chcesz, żeby liczba porządkowa dopasowywała się do ilość wyświetlanych wierszy, czyli nie liczyła wierszy ukrytych i przefiltrowanych.

Taki właśnie miała problem Renata. Okazuje się, że jej problem rozwiązana funkcja SUMY.CZĘŚCIOWE z rozrastającym się zakresem, czyli taki, który początek ma stały o koniec przesuwa się wraz z formułą np: $B$2:B2

Ważne, że funkcja SUMY.CZĘŚCIOWE ma dwie serie funkcji z numerami od 1 do 11 i od 101 do 111. Mniejsze numery biorą pod uwagę ukryte i widoczne wiersze, ale nie liczą przefiltrowanym, a z większymi numerami (powyżej 100) liczą tylko widoczne wiersze (nie liczą ukrytych wierszy i przefiltrowanych). 

Przykładowa funkcja może wyglądać tak:

=SUMY.CZĘŚCIOWE(103;$B$2:B2)

liczy ona tylko widoczne niepuste komórki.

Trzeba jeszcze uważać z filtrami przy takim zapisie, bo Excel automatycznie traktuje ostatni wiersz z funkcją SUMY.CZĘŚCIOWE jako wiersz podsumuwujący i nie bierze pod uwagę przy filtrach, czyli ten wiersz będzie zawsze widoczny, dlatego warto zrobić pod koniec jeszcze jedno podumowanie np: wyników sprzedaży.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Liczba porządkowa i filtrowane oraz ukryte wiersze — widzowie #17