Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Wykresy ich wstawianie i edycja w Excelu 2010 — porada 26

Wykresy w Excelu 2010Wstawianie wykresów i ich edycja, rodzaje wykresów, legenda, tytuł — porada 26

Wykresy to sposób na poprawienie widoczności i czytelności danych, które trzymasz w Excelu. Pomagają szczególnie wtedy kiedy chcesz dobrze wyglądać w trakcie prezentacji firmowych itp.

W Excelu masz dziesiątki rodzai wykresów. Każdy z nich lepiej sprawdza się przy pokazywaniu innego rodzaju danych — ich ilości, wartości i wzrostów oraz spadków. 

Przy wstawianiu wykresów ważne jest żebyś miał najpierw dobrze uporządkowane dane w komórkach Excela najlepiej w postaci tabeli. Wtedy możesz wstawić wykres bardzo szybko i od razu odpowiednie dane podstawią się pod odpowiednie osie. Uporządkowanie odpowiednio danych w komórkach i ich opisanie ułatwi Ci później zarządzanie i edytowanie wykresu. Gdy masz uporządkowane komórki odpowiednie serie trafią w odpowiednie miejsce tak samo jak odpowiednie nazwy.

Często może być kluczowe, żebyś zostawił pustą skrajnie górną lewą komórkę. Możesz dokładnie zobacz na wideo o co chodzi. 

Nieprofesjonalne wykresy

Niektóre rodzaje wykresów są nieprzydatne jeśli chcesz, żeby Twoje prezentacje danych były profesjonalne. Niestety wszelkiego rodzaju 3D może zaburzyć proporcje danych, a jest to jeden z czynników profesjonalizmu. 

Tym samym wszelkiego rodzaju wykresy walcowe, stożkowe i ostrosłupowe, które mogą bardzo zaburzać proporcje danych najlepiej od razu wyrzucić do kosza. 

Na szczęście nie są to jedyne rodzaje wykresów, z których możesz skorzystać. Masz do dyspozycji 6 głównych typów:

Rodzaje wykresów

 • Kolumnowe,
 • Liniowe,
 • Kołowe,
 • Słupkowe,
 • Warstwowe,
 • Punktowe.

Z czego każdy ma kilka podrodzajów i istnieją jeszcze mniej popularne rodzaje wykresów wykorzystywane w specyficznych sytuacjach, do bardzo konkretnych prezentacji np: wykresy giełdowe.

Jednak najbardziej istotne przy wstawianiu wykresów, jest to, że możesz modyfikować niemal dowolnie każdy z elementów. I tak możesz:

 • Pokazywać legendę i wklejać ją na różne miejsca,
 • Modyfikować kolory,
 • Wstawiać tytuł,
 • Edytować wielkość przerwy między słupkami, co pozwoli Ci również na modyfikację szerokości samych słupków,
 • Zmieniać jednostki na osiach np: pokazywać je w tysiącach.

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — 
Excel 2010 — Wstawianie wykresów i ich edycja, rodzaje wykresów, legenda, tytuł — porada 26