Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Kod kreskowy w Excelu — porada 331

W dzisiejszym poście omówimy kody kreskowe w Excelu. Omówione rozwiązanie znalazłem na stronie internetowej https://www.myonlinetraininghub.com/create-barcodes-with-excel-vba Z podanej strony możesz sobie pobrać czcionki i materiały potrzebne do stworzenia kodów kreskowych. Temat ten omówimy na podstawie przykładowych danych z rysunku nr 1. 

rys. nr 1 — Przykładowe dane

W kodach kreskowych są różne implementacje, w tym poście omówimy kody typu 39 i 128. W kodach każdy znak odpowiada określonej ilości kresek. Kody te pozwalają na zapis zarówno cyfr jak i liter w postaci kresek.

Podstawą do tworzenia kodów w Excelu są odpowiednie czcionki, podane na stronie internetowej na początku wpisu (podani są również ich autorzy ze względu na prawa autorskie). Musimy pobrać te pliki z czcionkami, wypakować i zainstalować. Są to pliki ze skrótem .ttf. W Windowsie wystarczy kliknąć na plik prawym przyciskiem myszki i z podręcznego menu wybrać opcję Zainstaluj (rys. nr 2). Później reset komputera lub chociaż Excela, aby zmiany zostały wprowadzone i zainstalowana była dostępna do użycia.

rys. nr 2 — Zainstaluj w systemie Windows

Kolejnym krokiem jest pobranie pliku Excela z kodem VBA z dołu strony. Plik będzie dostępny do pobrania dopiero po podaniu waszego adresu e‑mail. Ten plik powinien wystarczyć do tworzenia kodów, ponieważ wystarczy, że napiszesz String, czyli ciąg znaków liczbowych i tekstowych, ustawisz odpowiednią czcionkę, a funkcja sama stworzy kod odpowiadający tym znakom (rys. nr 3). 

rys. nr 3 — Kod kreskowy

W miejscach oznaczonych strzałkami niebieską i czerwoną są wyniki funkcji do tworzenia kodów. Strzałką czerwoną oznaczyłem kod kreskowy, a niebieską znaczki odpowiadające temu kreskowemu. Pokazują się dziwne znaczki bo nie zmieniliśmy czcionki. Wystarczy, że zmienimy czcionkę na Kod 128 i otrzymamy właściwy zapis (rys. nr 4).

rys. nr 4 — Zmiana czcionki

Po wybraniu odpowiedniej czcionki otrzymamy kod kreskowy, następnie trzeba zmienić wielkość czcionki, aby był dobrze widoczny.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama