Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.
Excel - kurs online. Dlaczego warto?
Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.
Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.
Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.
Skróty klawiszowe są bardzo przydatne w Excelu. Potrafią Ci zaoszczędzić godziny cennego czasu przyspieszając i umilając pracę w Excelu. Ten wpis opisuje te podstawowe.
Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56
Do podstawowych skrótów klawiszowych należą:
Ctrl + N — Stwórz nowy plik Excela
Ctrl + S — Zapisz
Ctrl + Z — Cofnij
Ctrl + Y — Wykonaj ponownie
Ctrl + X — Wytnij
Ctrl + P — Drukuj
Ctrl + O — Otwórz plik Excela
Ctrl + F — Znajdź tekst
Ctrl + C — Kopiuj
Ctrl + V — Wklej
Ctrl + Alt + V — Wklej specjalne, czyli dodatkowe możliwości przy wklejaniu
Ctrl + W — Zamknij okno, czyli zamykanie aktualnego pliku, w którym pracujesz w Excelu
Alt + F4 — Wyjdź z Excela
Excel — Podstawowe skróty klawiszowe
P.S.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.
Jak w Excelu przesunąć komórki? Przesuwanie komórek jest proste. Masz na to nawet kilka możliwości:
Przesuwanie komórek — porada #54
Możesz wyciąć komórkę (Ctrl + X), a następnie nacisnąć w wybranym miejscu prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Wstaw komórki. Nowa komórka zostanie wstawiona, a stare odpowiednio przesunięte w zależności od Twojego wyboru w dół lub prawo.
Przesuwanie komórek przez ich wycinanie i wstawianie
Możesz też wykorzystać lewy klawisz myszy. Wystarczy, że najedziesz na zaznaczenie komórki, wciśniesz i przytrzymasz lewy klawisz myszy i przeciągniesz w wybrane miejsce. Tylko w tej sytuacji masz bardziej do czynienia z kopiowaniem, a nie przesuwaniem, ponieważ jeśli przesuniesz się na pustą komórkę wszystko będzie dobrze i Excel przestawi dane z komórki, ale jeśli przesuniesz się na komórkę z danymi Excel je zastąpi jeśli potwierdzisz jego zapytanie, czy na pewno chcesz tu wstawiać zaznaczone komórki.
Zmiana wyglądu kursora po najechanie na krawędź zaznaczonego obszaru
Podobnie działa przytrzymanie i przeciąganie za pomocą prawego klawisza myszy. Tylko tym razem po puszczeniu myszki pojawia się rozwijane menu, z którego możesz wybrać opcję przesuwania.
Menu otwierane po przesuwaniu prawym przyciskiem myszy
Tutaj omówię tylko jedną — przesuń w dół i przenieś, ponieważ z nią możesz mieć trudności kiedy przesuwasz w tej samej kolumnie. Może się okazać, że Excel robi odrobinę inaczej niż byś się spodziewał. Ponieważ przesuwa komórkę w inne miejsce i jednocześnie zasysa dane w górę w miejsce komórki, której dane przesuwałeś.
W innych kolumnach nie ma takich trudności i zawsze Ci się pojawi komórka tam, gdzie byś tego oczekiwał.
Analogicznie jest dla wierszy tylko przesuwanie jest w poziomie.
Czwartą możliwością jest przytrzymanie klawisza Shift i lewego guzika myszy. Przede wszystkim Excel w takiej sytuacji nie pokazuje całej komórki jako miejsce, w które będziesz przesuwał komórkę, tylko 1 krawędź. Odpowiednio poziomą albo pionową. W zależności, którą wybierzesz Excel przesunie Ci komórki w dół lub w prawo.
Przesuwanie z Shiftem krawędź pozioma
Tak samo jak przesuwałeś pojedynczą komórkę możesz przesuwać zbiór komórek, dowolnie szeroki, bądź wysoki.
Przesuwanie wielu komórek z Shiftem krawędź pionowa
P.S.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.