Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56

Jakie są podstawowe skróty klawiszowe w Excelu?

Skróty klawiszowe są bardzo przydatne w Excelu. Potrafią Ci zaoszczędzić godziny cennego czasu przyspieszając i umilając pracę w Excelu. Ten wpis opisuje te podstawowe.


Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56

Do podstawowych skrótów klawiszowych należą:

 • Ctrl + N — Stwórz nowy plik Excela 
 • Ctrl + S — Zapisz
 • Ctrl + Z — Cofnij
 • Ctrl + Y — Wykonaj ponownie
 • Ctrl + X — Wytnij
 • Ctrl + P — Drukuj
 • Ctrl + O — Otwórz plik Excela
 • Ctrl + F — Znajdź tekst
 • Ctrl + C — Kopiuj
 • Ctrl + V — Wklej
 • Ctrl + Alt + V — Wklej specjalne, czyli dodatkowe możliwości przy wklejaniu
 • Ctrl + W — Zamknij okno, czyli zamykanie aktualnego pliku, w którym pracujesz w Excelu
 • Alt + F4 — Wyjdź z Excela 
Excel - Podstawowe skróty klawiszowe

Excel — Podstawowe skróty klawiszowe

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56

Przesuwanie komórek — porada #54

Jak przesuwać komórki w Excelu?

Jak w Excelu przesunąć komórki? Przesuwanie komórek jest proste. Masz na to nawet kilka możliwości:


Przesuwanie komórek — porada #54

Możesz wyciąć komórkę (Ctrl + X), a następnie nacisnąć w wybranym miejscu prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Wstaw komórki. Nowa komórka zostanie wstawiona, a stare odpowiednio przesunięte w zależności od Twojego wyboru w dół lub prawo.

Przesuwanie komórek przez ich wycinanie i wstawianie

Przesuwanie komórek przez ich wycinanie i wstawianie

Możesz też wykorzystać lewy klawisz myszy. Wystarczy, że najedziesz na zaznaczenie komórki, wciśniesz i przytrzymasz lewy klawisz myszy i przeciągniesz w wybrane miejsce. Tylko w tej sytuacji masz bardziej do czynienia z kopiowaniem, a nie przesuwaniem, ponieważ jeśli przesuniesz się na pustą komórkę wszystko będzie dobrze i Excel przestawi dane z komórki, ale jeśli przesuniesz się na komórkę z danymi Excel je zastąpi jeśli potwierdzisz jego zapytanie, czy na pewno chcesz tu wstawiać zaznaczone komórki.

Zmiana wyglądu kursora po najechanie na krawędź zaznaczonego obszaru

Zmiana wyglądu kursora po najechanie na krawędź zaznaczonego obszaru

Podobnie działa przytrzymanie i przeciąganie za pomocą prawego klawisza myszy. Tylko tym razem po puszczeniu myszki pojawia się rozwijane menu, z którego możesz wybrać opcję przesuwania.

Menu otwierane po przesuwaniu prawym przyciskiem myszy

Menu otwierane po przesuwaniu prawym przyciskiem myszy

Tutaj omówię tylko jedną — przesuń w dół i przenieś, ponieważ z nią możesz mieć trudności kiedy przesuwasz w tej samej kolumnie. Może się okazać, że Excel robi odrobinę inaczej niż byś się spodziewał. Ponieważ przesuwa komórkę w inne miejsce i jednocześnie zasysa dane w górę w miejsce komórki, której dane przesuwałeś.
W innych kolumnach nie ma takich trudności i zawsze Ci się pojawi komórka tam, gdzie byś tego oczekiwał.
Analogicznie jest dla wierszy tylko przesuwanie jest w poziomie.

Czwartą możliwością jest przytrzymanie klawisza Shift i lewego guzika myszy. Przede wszystkim Excel w takiej sytuacji nie pokazuje całej komórki jako miejsce, w które będziesz przesuwał komórkę, tylko 1 krawędź. Odpowiednio poziomą albo pionową. W zależności, którą wybierzesz Excel przesunie Ci komórki w dół lub w prawo.

Przesuwanie z Shiftem krawędź pozioma

Przesuwanie z Shiftem krawędź pozioma

Tak samo jak przesuwałeś pojedynczą komórkę możesz przesuwać zbiór komórek, dowolnie szeroki, bądź wysoki.

Przesuwanie wielu komórek z Shiftem krawędź pionowa

Przesuwanie wielu komórek z Shiftem krawędź pionowa

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Przesuwanie komórek — porada #54