Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Pasek szybkiego uruchamiania — usuwanie i dodawanie poleceń — porada #48

Dodawanie i usuwanie poleceń — pasek szybkiego uruchamiania


Pasek szybkiego uruchamiania — usuwanie i dodawanie poleceń — porada #48

W Excelu masz Pasek szybkiego uruchamiania, do którego możesz dodawać i usuwać polecenia. 

Usuwanie poleceń jest łatwe. Wystarczy, że klikniesz na wybrane polecenie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierzesz opcję z menu — Usuń z paska narzędzi szybki dostęp, które się otworzyło.

Pasek szybkiego uruchamiania - Usuń z paska narzędzi Szybki dostęp

Pasek szybkiego uruchamiania — Usuń z paska narzędzi Szybki dostęp

Żeby dodać polecenie jest trudniej. Po kliknięciu prawym przyciskiem wybierasz opcję — Dostosuj narzędzi szybki dostęp. Otworzy Ci się nowe okno. Z lewej górnej listy rozwijanej najlepiej wybrać opcję — Wszystkie polecenia. Dzięki temu będziesz miał dostęp do wszystkich poleceń jakie oferuje Excel. 

Teraz wystarczy wybrać polecenie i kliknąć guzik Dodaj na środku ekranu. Na filmie dodane zostały polecenia Zamknij wszystkie i Przełącz okna (pokazane przez MrExcela w podcascie 1648).

Pasek narzędzi Szybki dostęp - dodawania i usuwanie poleceń

Pasek narzędzi Szybki dostęp — dodawania i usuwanie poleceń

Jedno zamyka wszystkie okna Excela i pozostawia otwarty program. Podobny efekt uzyskasz ze skrótu klawiszowego Ctrl + W, tylko on zamyka pojedyncze okno.

Polecenie Przełącz okna pozwala Ci przechodzić pomiędzy otwartymi oknami Excela, przez wybieranie ich z rozwijanej listy. Szczególnie przydatne, gdy masz wiele plików otwartych. Gdy masz tylko kilka wygodniej wykorzystać skrót klawiszowy Ctrl + Tab, który przeskakuje tylko pomiędzy oknami Excela, a nie wszystkimi oknami otwartymi w Windowsie.

Pasek szybkiego uruchamiania - przełącz okno

Pasek szybkiego uruchamiania — przełącz okno

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Pasek szybkiego uruchamiania — usuwanie i dodawanie poleceń — porada #48

Przeskakiwanie między oknami Excela Ctrl + Tab — porada #42

Jak przeskakiwać między oknami Excela?


Przeskakiwanie tylko między oknami Excela Ctrl + Tab — porada #42

Przeskakiwanie między oknami windowsa

Pewnie miałeś pracowałeś na Windowsie i wiesz, że istnieje w nim skrót do przeskakiwania pomiędzy oknami różnych otwartych aplikacji. Ten skrót klawiszowy to: 

Alt + Tab.

Przeskakiwanie między oknami

Przeskakiwanie między oknami

Przeskakiwanie między oknami Excela

Trochę utrudnione może być przeskakiwanie w ten sposób pomiędzy okna, gdy masz ich otworzonych dużo. Załóżmy, że pracujesz w Excelu i chcesz przeskoczyć do innego otwartego pliku, ale nie chcesz przeskakiwać po drodze tych wszystkich okien, które nie są związane z Excelem. Wystarczy wykorzystać specjalny skrót klawiszowy: 

Ctrl + Tab

Dzięki niemu będziesz przeskakiwał tylko pomiędzy aktywnymi oknami Excela. Pomoże Ci to łatwiej dotrzeć do pliku, który aktualnie potrzebujesz.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Przeskakiwanie tylko między oknami Excela Ctrl + Tab — porada #42