Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Usuwanie linii siatki i ograniczenie zakresu arkusza — porada #114

Jak ukryć linie siatki i ograniczyć zakres arkusza?


Usuwanie linii siatki i ograniczenie zakresu arkusza — porada #114

Usuwanie linii siatki i ograniczenie zakresu arkusza - porada #114

Aby usunąć linie siatki należy wejść na kratę Widok i odznaczyć pole wyboru Linie siatki.

Żeby ograniczyć ilość kolumn i/lub wierszy w arkuszu należy je ukryć. Czyli wybierasz wiersz, który już ma być nie widoczny naciskasz Ctrl + Shift + Strzałka w dół (pozwoli Ci to przejść do ostatniego wiersza), a następnie ukrywasz wszystkie wiersze.
Analogicznie postępujesz z kolumnami tylko skrót to Ctrl + Shift + Strzałka w prawo

Tak przygotowany obszar warto chronić (opcja Chroń arkusz z karty Recenzje), ponieważ łatwo odkryć ukryte wiersze i kolumny, po prostu zaznaczając ostatni widoczny i przeciągnąć myszką na szary obszar, a następnie wybrać opcję odkryj z podręcznego menu.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Usuwanie linii siatki i ograniczenie zakresu arkusza — porada #114