Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56

Jakie są podstawowe skróty klawiszowe w Excelu?

Skróty klawiszowe są bardzo przydatne w Excelu. Potrafią Ci zaoszczędzić godziny cennego czasu przyspieszając i umilając pracę w Excelu. Ten wpis opisuje te podstawowe.


Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56

Do podstawowych skrótów klawiszowych należą:

 • Ctrl + N — Stwórz nowy plik Excela 
 • Ctrl + S — Zapisz
 • Ctrl + Z — Cofnij
 • Ctrl + Y — Wykonaj ponownie
 • Ctrl + X — Wytnij
 • Ctrl + P — Drukuj
 • Ctrl + O — Otwórz plik Excela
 • Ctrl + F — Znajdź tekst
 • Ctrl + C — Kopiuj
 • Ctrl + V — Wklej
 • Ctrl + Alt + V — Wklej specjalne, czyli dodatkowe możliwości przy wklejaniu
 • Ctrl + W — Zamknij okno, czyli zamykanie aktualnego pliku, w którym pracujesz w Excelu
 • Alt + F4 — Wyjdź z Excela 
Excel - Podstawowe skróty klawiszowe

Excel — Podstawowe skróty klawiszowe

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Podstawowe skróty klawiszowe — porada #56

Wklej specjalne mnożenie i zmiany wyników na obszarze — porada #36

Wklej specjalne


Wklej specjalne, mnożenie i inne zmiany wyników na obszarze — porada #36

W Excelu możesz nie tylko zwyczajnie kopiować dane, ale możesz też kopiować specjalnie, a właściwie wykorzystać opcję wklej specjalne. Daje Ci ona dodatkowe możliwości. Nie tylko możesz zwracać uwagę na formatowanie, wartości i formuły, ale też możesz wszystkie wartości na danym obszarze przemnożyć, podzielić przez kopiowaną wartość, albo też dodać lub odjąć jakąś wartość.

Gdzie znaleźć opcję wklej specjalne

Wklej specjalne możesz wybrać z rozwijanego menu po kliknięciu prawego przycisku myszy na wybranym obszarze. Pamiętaj, że najpierw trzeba zaznaczyć komórkę, którą chcesz kopiować (nacisnąć na niej Ctrl + C)

Menu - wybieranie wklej specjalne

Menu — wybieranie wklej specjalne

Ułatwia Ci to pracę, np: jeśli chcesz wprowadzić nową cenę po rabacie. Dzięki wklej specjalne nie musisz tworzyć dodatkowej kolumny i tworzyć odpowiedniej formuły przemnażającej wartości, tylko od razu komórki z ceną przemnożyć przez odpowiednią wartość i Excel podmieni wynik w zaznaczonych komórkach. Pokazuje to film w tym poście.

Przy okazji kontroluje, czy chcesz kopiować formatowanie, formuły, czy same wartości.

Okno możliwości wklej specjalne

Do opcji wklej specjalne możesz się dostać, jeśli zaznaczysz komórkę do kopiowania i na wybranym obszarze klikniesz prawym przyciskiem myszy. Wtedy otworzy się menu, z którego możesz wybrać opcję Wklej specjalne. Po tym otworzy się dodatkowe okno, z którego możesz wybrać różne możliwości wklejania.

Wklej specjalne - okno wybierania parametrów

Wklej specjalne — okno wybierania parametrów

Skrót klawiszowy z jakim możesz wywołać wklejanie specjalne to Ctrl + Alt + V. Pamiętaj, że w takiej sytuacji też musisz najpierw zaznaczyć komórkę do kopiowania.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Wklej specjalne, mnożenie i inne zmiany wyników na obszarze — porada #36