Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Skróty klawiszowe — zaznaczanie obszarów — porada #59

Jak łatwe jest zaznaczanie obszarów w Excelu dzięki skrótom klawiszowym?

Zaznaczanie obszarów jest potrzebne w Excelu, żeby szybko zmieniać formatowanie, kopiować i porządkować dane oraz by szybko wpisywać formuły. 


Skróty klawiszowe — zaznaczanie obszarów — porada #59

Zaznaczanie obszarów zrealizujesz za pomocą tych skrótów klawiszowych:

 • Shift + Strzałki — Powiększ zaznaczenie co 1 komórkę w danym kierunku,
 • Ctrl + Shift + Strzałki — Powiększ zaznaczenie do końca wiersza bądź kolumny,
 • Ctrl + Shift + End — Zaznacz wszystko do ostatniej komórki z danymi,
 • Ctrl + Shift + Home — Zaznacz wszystko do komórki A1,
 • Ctrl + A — Zaznacz cały arkusz,
 • Ctrl + Shift + 8 — Zaznacz całą tabelę ,
 • Shift + Spacja — Zaznacz wiersz w którym aktualnie jesteś,
 • Ctrl + Spacja — Zaznacz kolumnę w której aktualnie jesteś, 
 • Alt + ; — Zaznacz tylko widoczną część danych po tym jak schowasz wiersze lub kolumny,
Skróty klawiszowe do zaznaczania obszarów

Skróty klawiszowe do zaznaczania obszarów

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Skróty klawiszowe — zaznaczanie obszarów — porada #59

Zaznacz wszystko, a zaznacz tabelę różnice skrótów porada #55

Czym różni się zaznacz wszystko od zaznacz tabelę?

W Excelu są 2 skróty klawiszowe, które w wielu sytuacjach działają tak samo, a w innych całkiem inaczej. Mowa tu o:


Zaznacz wszystko, a zaznacz tabelę różnice skrótów porada #55

 • Ctrl + A - którego głównym zadaniem jest zaznaczenie całego arkusza (od A — All, czyli wszystko),
 • oraz

 • Ctrl + Shift + 8 — którego głównym zadaniem jest zaznaczenie obszaru tabeli.

Kiedy te skróty działają tak samo? Kiedy są w obrębie tabeli i je naciśniesz. Dla obu skrótów uzyskasz zaznaczenie całej tabeli, czyli takiego obszaru, który z każdej strony otoczony jest przynajmniej pojedynczym pustym wierszem lub kolumną.

Jednak kiedy po zaznaczeniu całej tabeli naciśniesz jeszcze raz skrót Ctrl + A Excel zaznaczy Ci cały arkusz, naciskanie Ctrl + Shift + 8 nic nie zmieni, chyba, że trafisz na sytuację pokazaną na filmie, gdzie z większego obszaru Excel przeszedł do mniejszego.

Oba te skróty są niewrażliwe na kilka, a nawet kilkanaście pustych komórek, chyba, że są to całe wiersze lub kolumny. Znaczy, to że zaznaczą również puste komórki, chyba że są one częścią pustej kolumny lub pustego wiersza. 

Przykład jak mogą zaznaczać obszary skróty Ctrl + A i Ctrl + Shift + 8

Przykład jak mogą zaznaczać obszary skróty Ctrl + A i Ctrl + Shift + 8

W sytuacji, gdy zaznaczasz pojedynczą pustą komórkę, która też na około ma puste komórki to Ctrl + A zaznaczy od razu cały arkusz, Ctrl + Shift + 8 nie zrobi nic.

Podsumowując chodzi o to, żebyś skrótu klawiszowego Ctrl + A używał wtedy gdy chcesz zaznaczyć cały arkusz (taka jest jego główna funkcja), a Ctrl + Shift + 8 gdy chcesz zaznaczyć tabelę.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Zaznacz wszystko, a zaznacz tabelę różnice skrótów porada #55