Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Konsolidacja jako sposób podsumowania danych — porada #315

W dzisiejszej poradzie omówimy konsolidacje jako sposób podsumowania danych. Zagadnienie to omówimy na przykładowych danych z rysunku nr 1.

rys. nr 1 — Przykładowe dane

Ja używam konsolidacji jako sposobu na połączenie danych z kilku obszarów, z różnych tabel czy arkuszy, a nawet plików. Bill Jelen w swoim podcaście nr 2190 (https://www.youtube.com/watch?v=fym6DOBVV6k) pokazał, że konsolidacja może służyć do czegoś podobnego jak tabele przestawne, czyli do podsumowania danych.

Załóżmy że mamy dane sprzedażowe i chcemy je szybko podsumować po produkcie, sprzedaży, kosztach własnych i zysku. Polecenie Konsoliduj znajdziemy w karcie Dane, co przedstawia rysunek nr 2.

rys. nr 2 — Polecenie Konsoliduj

Po kliknięciu na ikonkę Konsoliduj, otworzy nam się okno Konsolidowanie. Wybieramy tam Funkcję, jakiej chcemy użyć – w naszym przykładzie będzie to Suma. Kolejnym krokiem jest podanie zakresu danych, czyli Odwołanie – musimy zaznaczyć zakres danych $D$1:$G$29. Po zaznaczeniu danych, należy pamiętać o Dodaniu tego obszaru do Wszystkich odwołań. Następnie należy zdecydować po jakich etykietach chcemy podsumować dane, w naszym przykładzie po górnych wierszach i lewej kolumnie. Na koniec zatwierdzamy klikając przycisk OK (rys. nr 3).

rys. nr 2 — Okno Konsolidowanie

Otrzymamy skonsolidowane (połączone) dane widoczne na rysunku nr 4.

rys. nr 3 — skonsolidowane dane

Dane te są identyczne z danymi otrzymanymi w tabeli przestawnej. Różnica polega na tym, że przy korzystaniu z polecenia Konsoliduj, kopiujemy formatowanie z danych wejściowych, a przy tabelach przestawnych nie, sami musimy zmienić formatowanie.

Podsumowując jeśli chcemy zrobić jednorazowe szybkie podsumowanie, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie polecenia Konsoliduj.


Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama

ModelOff 2012 Excel — Finalista z Polski

ModelOff — Finalista z Polski


Excel — ModelOff 2012 — Finalista z Polski

Dziś bez arkusza kalkulacyjnego Excel. Tylko informacja na temat konkursu ModelOff 2012.

Ma on na celu znalezienia mistrza świata w modelowaniu finansowym w Excelu. Zwycięzca dostanie 25 000 $.
Jest 16 finalistów w tym jeden Polak — Mack Wilk.

Lista finalistów konkursu ModelOff 2012

Name

Work

Age

From
Dmitry Kaysin Analyst, Ernst & Young

21

Moscow, Russia
Kevin Zhou Student, University of Western Ontario

22

Calgary, Canada
András Galambos Analyst, Morgan Stanley

22

Budapest, Hungary
Vivienne Petroff Analyst, Flagstaff Partners

23

Melbourne, Australia
Kyle Butler Analyst, Goldman Sachs

24

New York, United States
Alex Gordon Senior Analyst, PwC

24

Wellington, New Zealand
Ted Crockin Analyst, Moelis & Company

24

New York, United States
Tom Picot Analyst, First NZ Capital

25

Auckland, New Zealand
Martijn Reekers Analyst, J.P. Morgan

25

London, United Kingdom
Jens Brenninkmeyer Analyst, Goldman Sachs

25

New York, United States
Devin Rochford Manager, Ernst & Young

27

New York, United States
William Glass Associate, Perella Weinberg Partners

27

New York, United States
Mack Wilk Manager, PwC Poland

28

Warsaw, Poland
Dan Mayoh Associate Director, Low Carbon Australia

30

Brisbane, Australia
Carlos Garza Riquelme Associate, Barclays

30

New York, United States
Jean-Philippe Maltais Associate  Manager, Lucror Analytics

38

London, United Kingdom

Więcej o finałach tutaj, a jeśli chcesz wziąć udział w ModelOff 2013 może się już zapisać.

Dodatkowo jeśli chcesz zobaczyć sztuczkę Excela jaką pokazuje Mack Wilk obejrzyj film MrExcela (Bill Jelen). Zachęcam Cię do obejrzenia na również wszystkich sztuczek jakie pokazują finaliści konkursy ModelOff. Mogą Ci się bardzo przydać, poza tym, moim zdaniem fajnie zobaczyć jak specjalista potrafi szybko i sprawnie pracować i dzięki kilku sztuczką, jego i też twoja praca może stać się znacznie łatwiejsza.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — ModelOff 2012 — Finalista z Polski