Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Excel — Szybkie przechodzenie pomiędzy arkuszami — porada 324

W tym poście zajmiemy się zagadnieniem szybkiego przechodzenia pomiędzy arkuszami. Standardowym sposobem jest klikanie na nazwy Arkuszów na dole strony, ale ta metoda jest uciążliwa, kiedy mamy tych arkuszy większą ilość.

Innym sposobem jest użycie skrótów klawiszowych:

Ctrl + Page Up, które pozwala na przechodzenie o jeden arkusz w lewo
Ctrl + Page Down, które pozwala na przechodzenie o jeden arkusz w prawo 

W sytuacji kiedy mamy dużo arkuszy ten sposób jest bardzo czasochłonny. Wtedy możemy użyć strzałek w lewym dolnym rogu ekranu. (Rys. nr 1) Służą one do przechodzenia między arkuszami po jednym w prawo i w lewo, ale również do przeskoczenia na koniec i początek listy arkuszy.

Rys. nr 1 — Strzałki do przechodzenia między arkuszami w Excel 2013

Innym sposobem jest kliknięcie Prawym przyciskiem myszy na strzałki z rysunku 1. Wyświetli się wtedy lista arkuszy. (Rys. nr 2)

Rys. nr 2 — Lista arkuszy

Przed Excelem 2013 wyświetli się lista do 15 arkuszy, ale wystarczy kliknąć opcję Więcej arkuszy, żeby wyświetliła się lista wszystkich arkuszy. Od Excela 2013 od razu otwiera się lista wszystkich arkuszy. (Rys. nr 3) Wybieramy arkusz, do którego chcemy przejść i zatwierdzamy, klikając przycisk OK.

Rys. nr 3 — Uaktywnianie czyli lista arkuszy

W Excelu 2016 wygląda to analogicznie, z tą różnicą że mamy tylko 2 strzałki, do przechodzenia między arkuszami o jeden w prawo lub w lewo (Rys. nr 4). Kiedy klikniemy na strzałkę prawym przyciskiem myszy, wyświetli nam się analogiczne okno z listą wszystkich arkuszy jak na rysunku 3. 

Rys. nr 4 — Strzałki do przechodzenia między arkuszami w Excel 2016

Książka Mistrz Excela + promo na 35 urodziny

Chcę Cię poinformować, że w końcu udało mi zebrać środki i dopiąć wszystkich formalności, żeby powstało II wydanie mojej książki Mistrz Excela (zostałem wydawcą)
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem "wykładowym".

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w promocji urodzinowej możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie, jeśli tylko wpiszesz kod 35URODZINY
https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki, opinie osób, które kupiły I wydanie oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.
Jeśli książka Ci się spodoba poinformuj o niej swoich znajomych. 

W ramach promocji na moje 35 urodziny możesz też mieć każdy z moich kursów wideo na Udemy za zaledwie 35 zł. Linki do kursów zamieszczam poniżej. W każdym kursie są udostępnione filmy do podglądu, byś mógł się przekonać czy dany kurs jest dla Ciebie.

Power Query
https://www.udemy.com/course/mistrz-power-query/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Excela
https://www.udemy.com/mistrz-excela/?couponCode=35URODZINY

Dashboardy
https://www.udemy.com/course/excel-dashboardy/?couponCode=35URODZINY

Mistrz Formuł
https://www.udemy.com/course/excel-mistrz-formul/?couponCode=35URODZINY

VBA
https://www.udemy.com/course/excel-vba-makra/?couponCode=35URODZINY

Microsoft Power BI
https://www.udemy.com/course/power-bi-microsoft/?couponCode=35URODZINY

Książka Mistrz Excela reklama

Jak ukryć pasek arkuszy — porada #192

Jak ukryć karty arkuszy?

Jak ukryć pasek arkuszy — porada #192 Jak ukryć pasek arkuszy - porada #192

Żeby ukryć pasek arkuszy potrzebujesz wejść w menu Plik, następnie Opcje — Zaawansowane i w sekcji Opcje wyświetlania dla tego skoroszytu odznaczyć opcję Pokaż karty arkuszy.

Istotne jest, to że dalej będziesz mógł przeskakiwać pomiędzy arkuszami skrótami klawiszowymi Ctrl + Page Up lub Ctrl + Page Down, ale nie będziesz widział paska arkuszy w pasku na dole.

Robisz tam głównie wtedy, gdy chcesz, żeby użytkownik docelowy korzystał z menu, które dla niego przygotowałeś.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Jak ukryć pasek arkuszy — porada #192

Szybkie przemieszczanie się po arkuszach — porada #186

Jak szybko przemieszczać się po arkuszach?

Szybkie przemieszczanie się po arkuszach — porada #186 Szybkie przemieszczanie się po arkuszach - porada #186

Żeby szybciej przemieszczać się po arkuszach w Excelu, możesz przytrzymując klawisz Shift i klikając klawisz służący do przemieszczania listy arkuszy o niejako jedną stronę.

W Excelu 2010 są przyciski do przemieszczania się listy arkuszy na początek lub koniec, w Excelu 2013 trzeba przytrzymać klawisz Ctrl.

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na przyciski przesuwania arkuszy otwierają listę wszystkich arkuszy.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Szybkie przemieszczanie się po arkuszach — porada #186

Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz — porada #176

Jak ukryć arkusz kodem VBA?

Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz — porada #176 Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz - porada #176

Ukryć arkusz w Excelu jest bardzo prosto. Wystarczy, że na niego klikniesz i wybierzesz opcję Ukryj, ale tak ukryty arkusz bardzo łatwo jest odkryć. Wystarczy, że klikniesz na widocznym arkuszu i wybierzesz opcję Odkryj.

Jeśli chcesz, żeby Twój arkusz był bardziej ukryty potrzebujesz kodu VBA.

Naciskasz Alt + F11, żeby przejść do pisania kodu, ważne żeby okna Project Explorer i Properties były otwarte. Odpowiednio skróty klawiszowe to Ctrl + R i F4.

Teraz wystarczy, że klikniesz dwukrotnie na ten skoroszyt, żebyś mógł napisać proste makro i je uruchomić

Sub Makro4()
Arkusz1.Visible = xlSheetVeryHidden
End Sub

Arkusz1 to nazwa (Name) arkusza z okna Properties. Teraz już użytkownik nie będzie nawet widział, że ten arkusz został ukryty od strony Excela. Nawet nie musisz zapisywać tego pliku z obsługą makr.

A jak będziesz chciał, żeby arkusz był znów widoczny to wartość xlSheetVeryHidden zamieniasz na xlSheetVisible i uruchamiasz makro by odkryć arkusz.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Ukrywanie arkusza VBA Ukryty i Bardzo Ukryty arkusz — porada #176

Zmiana obliczeń na kilku arkuszach jednocześnie — porada #163

Jak zmienić obliczenia na kilku arkuszach jednocześnie?

Zmiana obliczeń na kilku arkuszach jednocześnie — porada #163 Zmiana obliczeń na kilku arkuszach jednocześnie  - porada #163

Żeby wprowadzić zmiany na kilku arkuszach jednocześnie wystarczy, że zaznaczysz arkusze sąsiadujące. Wystarczy, że przytrzymasz Shift i klikniesz arkusz do którego chcesz zaznaczyć arkusze. Zostaną zaznaczone wszystkie arkusze od aktywnego do tego na który kliknąłeś.

Teraz wszystkie zmiany (formatowania, obliczenia, wartości) jakie wprowadzisz w widocznym arkuszu zostaną też nałożone na wszystkie zaznaczone arkusze.

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Zmiana obliczeń na kilku arkuszach jednocześnie — porada #163