Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Jak wstawić do Excela 16 cyfrowy numer karty kredytowej — sztuczki #17

Jak wstawić do Excela 16 cyfrowy numer karty kredytowej?

Excel potrafi obsługiwać maksymalnie liczby 15 cyfrowe. Prowadzi to, do tego, że przekłamuje on liczby, które mają więcej cyfr np: numer karty kredytowej (przykładowy 2300111122223333) wpisany do Excela traci ostatnią cyfrę.

Obcięta ostatnia cyfra z numeru karty kredytowej

Obcięta ostatnia cyfra z numeru karty kredytowej

Niestety Excel może Cię też niemile zaskoczyć, przy wpisywaniu innych liczb zwłaszcza tych zaczynających się od zera. Np: jeśli chcesz wpisać 02/17 Excel może to całkiem inaczej zinterpretować, nawet jeśli potraktuje to jako ułamek to obetnie zero, a przecież na karcie kredytowej te zera są na początku terminu ważności.


Jak wstawić do Excela 16 cyfrowy numer karty kredytowej — sztuczki #17

Jak poradzić sobie z tymi niedoskonałościami Excela. Możesz nadać komórkom, w które będziesz wpisywał numer karty kredytowej i jej termin ważności formatowanie tekstowe. Liczby będą wpisywały się całe, tylko będą traktowane jak tekst (np: wyrównanie do lewej).

Przykładowy sposób nadania formatowania tekstowego komórkom

Przykładowy sposób nadania formatowania tekstowego komórkom

Dla kart kredytowych ważny jest jeszcze 3 cyfrowy kod, który też może zaczynać się od zera. Tutaj możesz zastosować inną strategię i zastosować formatowanie niestandardowe 

  • wejdź w okno formatowania komórek (Ctrl + 1),
  • wybierz formatowanie niestandardowe,
  • wpisz w nie 3 zera 000 
Formatowanie niestandardowe, które wyświetla przynajmniej 3 cyfry (nawet tylko zera)

Formatowanie niestandardowe, które wyświetla przynajmniej 3 cyfry (nawet tylko zera)

Teraz Excel będzie zawsze wstawiał przynajmniej 3 cyfry, nawet jeśli byłyby to same zera.

Jest jeszcze jedna prosta możliwość. Wystarczy, że zaczniesz wpisywaną wartość w komórce poprzedzić apostrofem '

Liczba poprzedzona apostrofem, będzie wpisana jako tekst

Liczba poprzedzona apostrofem, będzie wpisana jako tekst

Dasz znać Excelowi, że podaną wartość ma traktować jak tekst (Excel nie wyświetli apostrofu).

P.S.

Wpis na podstawie podcastu MrExcela 1702

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Jak wstawić do Excela 16 cyfrowy numer karty kredytowej — sztuczki #17