Excel - kurs online - oferta dla każdego

Nie znasz dobrze obsługi Excela? A może nie znasz jej wcale? Doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach i realiach, znajomość tego programu jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim korzystna dla Ciebie samego. Moje szkolenie z Excela online pokaże Ci, że arkusz kalkulacyjny nie jest wcale Twoim wrogiem, a sprzymierzeńcem w porządkowaniu i analizie danych - nie tylko liczbowych. Stworzyłem kurs Excel online na każdym poziomie, zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Znajdziesz u mnie także szkolenie z Excela online dedykowane specjalnie przedsiębiorcom. Każdy kurs zawiera starannie wyselekcjonowany zakres wiedzy i zagadnień, które odpowiadają na ściśle sprecyzowane potrzeby jego użytkowników.


Excel - kurs online. Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy Excel i kurs online to dobre połączenie? Czy taka forma nauki pracy z arkuszem kalkulacyjnym może być efektywna? Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości.

Od lat z powodzeniem zajmuję się dzieleniem swoją wiedzą zdalnie. Ta forma nauki, szczególnie w ostatnim czasie, mocno zyskała na popularności, a jej techniki znacząco się rozwinęły. Abyś mógł biegle posługiwać się programem Excel, każdy swój kurs zaprojektowałem z ogromną starannością i w oparciu o zasady metodyki nauczania na odległość.

Jednak szkolenie z Excela online, to przede wszystkim ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, możesz uczyć się wraz ze mną z dowolnego miejsca i w wybranym przez siebie czasie. Dodatkowo każdy mój kurs Excela online zawiera materiały dydaktyczne dostępne dla Ciebie już po zakończeniu szkolenia. Krótkie nagrania filmowe, prezentujące różnego rodzaju działania w arkuszu kalkulacyjnym, które w dowolnej chwili możesz zatrzymać, odtworzyć ponownie, by jeszcze raz przeanalizować i utrwalić wiedzę, to doskonały sposób, by opanować Excel. Kurs online to nie tylko wygoda, to także oszczędność Twojego i mojego czasu - zamiast dojeżdżać w umówione miejsce, możemy poświęcić więcej chwil na ćwiczenia i praktykę.

Link na podstawie wyszukanego tekstu — porada #160

Jak stworzyć link na podstawie wyszukanego tekstu?

Link na podstawie wyszukanego tekstu — porada #160 Link na podstawie wyszukanego tekstu - porada #160

Żeby zbudować link na podstawie wyszukanego tekstu będziemy potrzebować kilku funkcji. Zaczniemy od funkcji ADRES, która zwróci nam adres odpowiedniej komórki jeśli podamy jej numer wiersza i kolumny. W naszej sytuacji numer kolumny będzie stały, natomiast numer wiersza ma się zmieniać w zależności od pozycji wybranej na liście rozwijanej. Najprościej to osiągnąć wykorzystując funkcję PODAJ.POZYCJĘ .

Wyszukamy za jej pomocą tekstu z listy rozwijanej w innym arkuszu. Ważne jest jeszcze, żeby upewnić się, że wyszukiwanie jest dokładne (zero jako trzeci argument) np:

PODAJ.POZYCJĘ(A2;Dane!A1:A12;0)

Teraz funkcja ADRES zwraca nam adresy w stylu $A$2 w zależności od pozycji na liście.

Teraz trzeba do tego dołożyć funkcję HIPERŁĄCZE z odpowiednim adresem arkusza. Zaczynamy od napisu w cudzysłowach. Pierwszym znakiem będzie # bo będziemy się odwoływać do aktualnego pliku następnie nazwa arkusza i wykrzyknik na końcu i połączyć z wynikiem funkcji ADRES. Co daje nam zbudowany cały link:

"#Dane!"&ADRES(PODAJ.POZYCJĘ(A2;Dane!A1:A12;0);1)

Ewentualnie można jeszcze zmienić pokazujący się link na dowolny tekst np.: "Link". Cała funkcja będzie wyglądała tak.

=HIPERŁĄCZE("#Dane!"&ADRES(PODAJ.POZYCJĘ(A2;Dane!A1:A12;0);1);"Link")

Możemy też stworzyć funkcję odwołującą się do aktualnego arkusza i poszerzyć przeszukiwanie do całej kolumny (C:C):

=HIPERŁĄCZE("#p160!"&ADRES(PODAJ.POZYCJĘ(D2;C:C;0);3);D2)

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić to napisz do mnie. Ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Link na podstawie wyszukanego tekstu — porada #160