0
0 Produkty w koszyku

No products in the cart.

Nazwa komórki szerokość kolumny i wysokość wiersza [Kurs Excel 2010 odcinek #4]

Gdzie znajdziesz nazwę komórki?

Komórki znajdują się na skrzyżowania wierszy z kolumnami, a ich nazwa jest połączeniem nazwy kolumny i wiersza na skrzyżowaniu, których się znajdują np: E6, to komórka znajdująca się na przecięciu wiersza z numerem 6 i kolumny o nazwie E.


Kurs Excel 2010 odcinek 4 — Nazwa komórki szerokość kolumny i wysokość wiersza

Kiedy masz zaznaczoną komórkę, to na górze na pomarańczowo podświetla się kolumna odpowiadająca tej komórce, a na lewo odpowiedni wiersz.

Kurs Excel 2010 - odcinek 4 - Pole nazwa - nazwa komórki

Kurs Excel 2010 — odcinek 4 — Pole nazwa — nazwa komórki

Dodatkowo zawsze nazwę zaznaczonej komórki możesz znaleźć w Polu nazwy.

W Excelu jest odpowiednio:

  • Kolumn — 16 384
  • Wierszy — 1 048 576
  • Komórek — 17 179 869 184

Na filmie możesz zobaczyć, te liczby, tylko początkowo są same płotki (znaczki ###). Spowodowane jest tym, że szerokość kolumny jest mniejsza niż szerokość liczb. 

W przypadku tekstu Excel nie wyświetla takiego powiadomienia — Tekst idzie dalej jeśli komórki na prawo są puste albo się ukrywa, gdy braknie mu miejsca w komórce na wyświetlanie.

Zmiana szerokości kolumny

Żeby zmienić szerokość kolumny możesz najechać na krawędź pomiędzy kolumnami. Zmieni się wtedy odpowiednio kursor myszki na pionowy odcinek i 2 poziome strzałki w obie strony. Teraz wystarczy, że przytrzymasz lewy klawisz myszy i przeciągniesz. Odpowiednio w lewo zwężasz kolumną w prawo poszerzasz i dotyczy to kolumny na lewo.

Kurs Excel 2010 - odcinek 4 - Zmieniony kursor po najechaniu na linię pomiędzy kolumnami

Kurs Excel 2010 — odcinek 4 — Zmieniony kursor po najechaniu na linię pomiędzy kolumnami

Jeśli chcesz, żeby Excel automatycznie dopasował szerokość do najszerszej komórki w tej kolumnie wystarczy, że kliknie na krawędź przy nazwie komórki 2 razy lewym przyciskiem myszy. 

Zmiana wysokości wiersza

Analogicznie możesz zrobić z wysokością wierszy. Też najeżdżasz na krawędź pomiędzy numerami wierszy, naciskasz lewy klawisz myszy i przeciągasz, tylko tym razem w górę lub w dół odpowiednio. Zmiana dotyczy wysokości wiersza nad kursorem.

Kurs Excel 2010 - odcinek 4 - Zmieniony kursor po najechaniu na linię pomiędzy wierszami

Kurs Excel 2010 — odcinek 4 — Zmieniony kursor po najechaniu na linię pomiędzy wierszami

P.S.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Excela lub nie wiesz jak coś zrobić do mnie o tym w komentarzu pod spodem albo napisz do mnie bezpośrednio, ja w miarę możliwości odpowiem na Twoje pytanie.

Excel i Adam - kontakt

Bezpośredni odnośnik do filmu na youtube — Kurs Excel 2010 odcinek 4 — Nazwa komórki szerokość kolumny i wysokość wiersza